Що потрібно знати для виїзду за кордон під час війни: інтерв'ю з прикордонником

Що потрібно знати для виїзду за кордон під час війни: інтерв'ю з прикордонником.

Що потрібно знати для виїзду за кордон під час війни: інтерв'ю з прикордонником. Фото: loda.gov.ua

Події
07 березня 2022 23:04

Начальник відділу організацій прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук в інтерв’ю телеканалу АTR розповів про те, що потрібно знати для виїзду за кордон під час війни та яка ситуація у пунктах перетину.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Основний напрямок евакуації з Львівщини до Польщі відбувається через три залізничні гілки: «Мостиська», «Лудин» і «Ягодин». Із залізничного вокзалу Львова частина людей виїжджає евакуаційними автобусами на чинні пункти перетину.

Начальник відділу організацій прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук.Начальник відділу організацій прикордонного контролю Західного регіонального управління ДПСУ Ігор Матвійчук. Фото: loda.gov.ua

Чи є умови на вокзалі, щоб чекати?

Волонтери, Львівська обласна адміністрація, громадські організації, які дотичні до гуманітарних питань, доклали значних зусиль, щоб створити комфортні умови для людей. Це намети, гаряче харчування, памперси, дитяче харчування, біотуалети. Це все є біля залізничного вокзалу, біля всіх переходів пунктів пропуску, перетину кордону.

Скільки займає час очікування на залізничному вокзалі?

Залежить від того, скільки є людей і потягів. Йдеться про години очікування. Варто зважати на можливість сусідніх країн приймати людей. Наприклад, якщо взяти станцію «Мостиська-2», то є черга евакуаційних потягів, які стоять по станціях «Судова Вишня», «Городок». Збирається по 600, 1000 людей, поки не заберуть поляки. Тобто це може бути до 3-4 потягів в очікуванні.

Де краще перетинати кордон автівкою та пішки? Як ви моніторите і як розвантажуєте напрямки?

Якщо є можливість, то обирайте ділянку з Угорщиною, це пункти пропуску «Дзвінкове», «Косино», «Лужанка», «Вілок», «Тиса». Вони найменш завантажені. А також ділянку у Волинській області – це «Ягодин» і «Устилуг». Стосовно пішоходів, то ми намагаємось обмінюватися інформацією з транспортниками, щоб вони знали куди їх везти. Є у нас 6 переходів на Львівщині, і ми намагаємось всі розподілити рівномірно.

Я розумію, чому люди хочуть до Польщі, бо там умови?

Польща найближче. До Закарпаття і до Угорщини ще треба доїхати, і люди в паніці. За останні 10 днів ми вже випустили 116 тисяч людей. Це умовно друга хвиля.

Якщо автівка не твоя, документи не на твоє ім’я чи можна перетнути кордон?

Питання до Держмитслужби, бо вони відповідальні за реєстрацію. Як правило там спрощують цю процедуру, встановлюють, яке відношення людина має до автівки. Далі дають дозвіл на випуск і жодних проблем немає. Транспортне бюро України спростило і дозволило виїжджати авто на українській реєстрації без «зеленої картки». Однак її все одно треба купити заздалегідь.

Які правила перетину кордону для жінок і дітей, і чоловіків які молодше 18 років?

Протерміновані паспорти, внутрішні паспорти, свідоцтво про народження – все приймається. Без документів складніше. Якщо іноземець, то будемо ідентифікувати людину. Діти неповнолітні, самі не зможуть перетнути, бо мають бути супроводжувачі.

А якщо супроводжують не батьки, а знайомі чи сусіди?

Зараз загальне правило визначити важко. Ми в кожній ситуації вникаємо і розбираємось. По можливості встановлюємо контакти з батьками. В тому числі бувають організовані групи – вивозять з дитбудинків.

Що ви знаєте про допомогу сусідніх держав?

Приємно працювати з польськими колегами. Саме в цій ситуації можна оцінити, хто є товариш, а хто ворог. Вони теж працюють 24/7.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах