З початку війни росії проти України понад 2,5 мільйона наших співвітчизників були змушені виїхати за кордон. Розповідаємо про те, які з країн виплачують фінансову допомогу українським біженцям.
Згідно з законом, який підписав президент Польщі Анджей Дуда, українці, які евакуювалися до Польщі, зможуть отримати одноразову фінансову допомогу у розмірі 300 злотих (приблизно 2037 гривень за сьогоднішнім курсом) на особу..
Окрім фінансової допомоги українці мають право влаштуватися на роботу за спрощеною процедурою та безкоштовно отримати медичну допомогу. Українські діти також можуть ходити до польських шкіл.
Окрім того, зазначається, що на законних підставах українці можуть перебувати на території Польщі можна протягом 18 місяців. Після цього можна подати заяву та отримати дозвіл на проживання терміном до 3-х років
У Чехії українці можуть розраховувати на виплати у розмірі 5 тисяч чеських крон (приблизно 6494 гривень). Їх виплачуватимуть щомісяця протягом півроку.
Ці кошти дають на основі спеціальної візи, так званої візи толерантності. У перший місяць її отримання фінансова допомога нарахується автоматично.
Якщо протягом півроку фінансове становище українця не покращиться, тоді він може подати заявку на ще 5 місяців таких виплат.
Біженці з України мають право на основну допомогу та допомогу в тому ж розмірі та на тих самих умовах, що й громадяни Словацької Республіки.
Відповідно до положення про матеріальну допомогу біженці один раз на місяць можуть отримати такі кошти:
У Португалії біженці з України, отримують забезпечення у 150 євро (4850 гривень) на місяць, право на притулок, безкоштовні мовні курси та можливість легально залишитись у Лісабоні терміном на рік. Щоправда, Португалія поки що обмежує кількість біженців, тому легально залишитися в країні зможуть не більше двох тисяч українців.
Біженцям у Німеччині надається допомога, яка має покривати витрати на харчування, опалення, одяг, здоров'я і базові побутові витрати, а також "особисті" витрати, такі як, до прикладу, відвідання культурних заходів. Для осіб, які проживають у притулках для біженців, як правило, значна частина цих потреб може покриватися наданням речової допомоги - одягу, харчів чи меблів, квитків на громадський транспорт і розважальні заходи.
Якщо речова допомога не надається і людина не мешкає у гуртожитку, наданому соціальними службами, то кожному дорослому виплачуються такі кошти: