Паляниця, рушниця, суниця: безкоштовні курси з української мови. Фото: loda.gov.ua
Авторка та ведуча проєкту «Мовний патруль» на радіо Перше Лілія Криницька заохочує російськомовних українців вчити і переходити на українську мову. Вона розповіла про безкоштовні курси з української мови для переселенців.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
«М’якої українізації вже не буде. Ніхто, звісно, не нав’язуватиме силою української мови тим, хто торочить «какая разніца». Але ми так довго толерували двомовність, що зараз маємо воєнну шокову терапію. То чи справді продовжувати політику «мовне питання – не на часі»? Я вважаю, що зараз питання мови – це питання людської гідності, а не лише самоідентифікації», – зазначила Лілія Криницька.
Курси з вивчення української мови онлайн є на освітній платформі Є-мова.
Є мінікурс з української мови на SWEET.TV. Доступ до нього є відкритим і безоплатним.
Також діє ресурс Librarius, де є 55 000 книжок.
Окрім того, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» започаткував розмовний клуб «Говорімо українською!» для внутрішньо переміщених осіб. Запрошують усіх охочих віком від 17 років. Участь у клубі є безкоштовна. Зустрічі відбуватимуться двічі на тиждень на платформі ZOOM.
«Це буде невимушене спілкування на цікаві для учасників теми, що допоможе легко подолати мовний бар’єр і цілком перейти на українську», - зазначили організатори.
Для реєстрації потрібно заповнити форму. ⠀
Нагадаємо, що у Львівській області ще до початку війни прийняли мораторій на заборону використання російськомовного культурного продукту у громадському просторі.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.