З початку війни у Львівській області прозвучало 110 сирен

З початку війни у Львівській області прозвучало 110 сирен.

З початку війни у Львівській області прозвучало 110 сирен. Фото: loda.gov.ua.

Події
31 березня 2022 18:10

Системи оповіщення на Львівщині працюють з першого дня війни і за цей період вони вже повідомили про 55 повітряних тривог. Відповідно було стільки ж сповіщень про відбій. Про це під час брифінгу розповів начальник управління оперативно – чергової служби, оповіщення та зв’язку департаменту з питань цивільного захисту Микола Сень.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Загалом уся система оповіщення у Львівській області налічує понад 180 електросирен, 120 електронних сирен транслюють текстове повідомлення, 150 інтернет-гучномовців, 200 систем вуличної звукофікації, 35 сирен, які поставили на автомобілі.

«Щодня кількість систем оповіщення в області збільшується. Навіть зараз підприємства Львова виробляють засоби передачі інформації, які встановлюють в населених пунктах громад, щоб вчасно повідомити населення про небезпеку. Кількість обладнання за останні тижні значно перевищують показники минулих років. До прикладу, у період з 2018 по 2021 рік вдалось встановити лише 49 автономних систем, а вже зараз їх 158. Такі високі показники могли б тішити, однак не в умовах війни, які спричинили такий приріст», - зазначив Микола Сень.

Будь-яке звучання сирен покликане спершу привернути увагу людей, щоб вони надалі змогли розчути важливе повідомлення: або про початок повітряної тривоги, або про її відбій. Сигнали передають також через мобільні додатки та офіційний телеграм-канал Львівської ОВА – «Оповіщення ЦЗ». Тривалість звучання електросирен – до 3-х хвилин, звучання тексту – не менше 5 хвилин.

Подекуди сигнали оповіщення вмикаються не одночасно. Тобто, сирени на вулиці вже чутно, тоді як повідомлення на телефон ще не прийшло. Пояснюємо чому так відбувається.

«Вся система оповіщення на Львівщині складається з 8 підсистем. Не існує кнопки, яка б могла одночасно їх запускати. Це важливо з питань безпеки. Адже коли одна підсистема вийде з ладу, інші далі працюватимуть та сповіщатимуть про будь-яку загрозу. Різниця між повідомленнями мінімальна. Як тільки ми отримуємо сигнал про повітряну тривогу, упродовж 30 секунд по всіх доступних каналах передаємо цю інформацію до населення. Не зволікайте! Почули сирену – одразу ж спускайтесь в укриття», - наголосив Микола Сень.

Жителі громад, де сирен не чути взагалі або неможливо розчути текстове повідомлення повинні звертатися до органів місцевого самоврядування та повідомити про проблему. Далі усі звернення надходять до департаменту з питань цивільного захисту. Їх опрацьовують та допомагають додатково встановити системи оповіщення.
 
 

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах