Львівські медики закликають здавати кров

Львівські медики закликають здавати кров

Львівські медики закликають здавати кров Фото: bukoda.gov.ua

Події
06 червня 2022 16:40

У Львові триває акція зі збору крові «Донори теж герої. За тобою – три життя». До 10 червня Друге медичне об’єднання Львова запрошує здати кров для онкогематологічних хворих.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Кров приймають у Львівському обласному центрі служби крові на вулиці Пекарській, 65. Донорам слід попередньо записатись за номером телефону 068 488 94 55.

Переливання крові потребують хворі з анемією, лейкемією, мієломою і низкою інших патологій. Відділення гематології та інтенсивної терапії Другого медичного об’єднання Львова щодня потребує приблизно 10 донорів. Тепер це відділення приймає хворих з гемобластозами (пухлинними захворюваннями кровотворної та лімфатичної тканин) з усієї України.

«Потреба у донорській крові для відділення гематології та інтенсивної терапії, а також для пацієнтів терапевтичного і хірургічного профілів, – дуже велика. Кілька десятків років тому прогноз при онкозахворюваннях крові був песимістичним. Але сьогодні є серйозні успіхи в лікуванні гематологічних захворювань. Застосування препаратів крові при багатьох патологічних станах є незамінною лікувальною процедурою. Це стосується як гострих станів, так і хронічних», — сказав завідувач відділення гематології та інтенсивної терапії Другого медичного об’єднання Львова Юрій Кароль.

Наша кров складається з клітин: еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів і плазми. При обробці крові використовують майже всі компоненти. Кров одного донора може допомогти трьом пацієнтам, іноді врятувати три життя.

Донором може бути будь-яка здорова людина від 18 до 60 років. Перед тим всіх обстежують: загальний аналіз крові, анамнез. Важливо, що після вакцинації від Covid-19 має пройти 26 днів.

«Донація має користь для організму донора. Відбувається регенерація, відновлення організму. Жінки можуть здавати кров 5 разів у рік, чоловіки – 6 разів у рік. Це знижує ризик виникнення серцево-судинної патології, ризик підвищення ліпідів, холестерину в крові. Просимо подарувати частинку себе, частину своєї крові для життя інших», - зазначила медична директорка відокремленого підрозділу «5-та лікарня» Другого медичного об’єднання Львова Юлія Василишин.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах