Помер львівський політолог та історик Ігор Марков

Помер львівський політолог та історик Ігор Марков

Помер львівський політолог та історик Ігор Марков Фото: facebook.com/oleh.yaskiv

Події
22 червня 08:38

У Львові помер засновник відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України, політолог, міграціолог, кандидат історичних наук Ігор Марков. Смерть настала після тривалої хвороби.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації. 

 «Мій друг Ігор Марков. У час, переповнений смертями і немислимою жорстокістю, твоя смерть повинна стати світлом надії для всіх хто тебе любив і знав. Ти прожив достойне, сповнене корисних справ, мужніх вчинків і щирих слів життя. Ти вірив по-справжньому, любив по-справжньому, дружив по-справжньому. Умів пробачати і просити вибачення. Таке рідкісне поєднання є свідченням достойно прожитого життя», – повідомив проректор з наукової роботи Українського католицького університету Олег Яськів.

Ігор Марков був один з тих, хто формував молодше покоління львівського протестного руху наприкінці 1980-х: «Товариство Лева», Студентське братство, самвидавчий ще «Поступ» з його «Більше поту – менше крові». У 1990-х роках заснував альтернативний до (пост)совдепівської науки політологічний центр «Генеза».

Ігор Марков помер у віці 59 років після тривалої тяжкої хвороби. Три роки тому, будучи у США під час рутинного обстеження у нього виявили меланому шкіри. Обов'язкове для візи медичне страхування дало можливість ургентного лікування, яке можна було вже медикаментозно продовжувати в Україні, що подарувало майже тридцять місяців життя. Війна перервала лікування і, коли з'явилась можливість його продовжувати, виявилося запізно, повідомляє zbruc.eu.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах