Хакери зі Львова тероризували українців "мінуваннями", зламували акаунти та продавали Росії персональні дані. Фото: facebook.com/ssu.lviv
СБУ викрила у Львові групу хакерів, які працювали на Росію, тероризуючи Україну повідомленнями про «мінування». Окрім того, зламавши майже 30 мільйонів акаунтів, хакери продавали отримані персональні дані українців й іноземців прокремлівським пропагандистам. Під час обшуків у фігурантів вилучили обладнання та інші докази роботи на країну-агресорку. Про це сьогодні, 23 вересня, повідомили в СБУ Львівщини.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Львівські хакери зламували активні облікові записи інтернет-користувачів з України та Євросоюзу, отримуючи доступ до персональних даних громадян. Цю конфіденційну інформацію вони продавали через анонімну платформу «Даркнет», а гроші отримували на заборонені в Україні електронні платіжні системи ЮMoney, Qiwi та WebMoney.
За попередніми даними СБУ, хакери продали орієнтовно 30 млн акаунтів і одержали прибуток у розмірі майже 14 мільйонів гривень.
«Їхніми оптовими клієнтами були прокремлівські пропагандисти. Саме вони використовували одержані установчі дані українських та іноземних громадян для поширення фейкових новин з фронту та створення панічних настроїв. Метою таких маніпуляцій була масштабна дестабілізація в країнах. Також встановлено, що зламані акаунти використовували нібито від імені пересічних людей для поширення дезінформації щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ЄС», – йдеться в повідомленні СБУ.
За даними слідства, до складу угруповання входили декілька хакерів зі Львова. Спеціалізоване комп’ютерне обладнання вони встановили у своїх помешканнях, проникали до чужих акаунтів через шкідливе програмне забезпечення.
Під час обшуків у фігурантів правоохоронці виявили жорсткі магнітні диски з персональними даними громадян, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, сім-карти та флеш-накопичувачі з доказами незаконної діяльності.
Організатору угруповання повідомили про підозру за несанкціоновий збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 ККУ). Йому загрожує штраф або два роки позбавлення волі.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.