На Львівщині демонтували радянський пам’ятник поруч з маєтком Андрея Шептицького Фото: loda.gov.ua
Сьогодні, 30 вересня, в селі Прилбичі Новояворівської громади на подвір’ї маєтку Митрополита Андрея Шептицького демонтували пам’ятник червоній армії. Про це повідомила Львівська обласна військова адміністрація.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У цьому символічному місці, де в перші дні окупації західної частини України 1939 року росіяни розстріляли графа Льва Шептицького з родиною та прислугою, такий пам’ятник тоталітарного режиму є, фактично, наругою над історичною пам’яттю українців.
23 червня 1941 року підрозділ саперного батальйону червоної армії заклав вибухівку під палац графів Шептицьких. Від родового маєтку Глави УГКЦ майже нічого не залишилося.
Тоді ж зруйнували й невелику каплицю з привезеною з Люрду фігуркою Божої Матері, що стояла біля будинку.
У 1950-х роках в маєтку Шептицьких, на місці зруйнованого дому, збудували будинок культури. Замість каплиці поставили монумент радянській армії.
На місці ворожої символіки, яка не несе жодної мистецької цінності і є одним із типових зразків безликого радянського соцреалізму, місцеві жителі, староста і влада громади мають надію відновити статую Матері Божої, яка стояла тут до Другої світової війни. Зображення скульптури Діви Марії збереглося на світлині, яка є в колекції музею митрополита Андрея Шептицького.
Ініціаторами демонтажу пам’ятника стала сама громада і активісти з організації «Локальна декомунізація».
Від початку російсько-української війни 2014 року на Львівщині, за наполягання активістів, демонтували десятки радянських пам’ятників. Серед них – львівський так званий монумент слави, пам’ятник Тудору у Львові, солдатам совєтської армії у Червонограді, Новому Селі, Зубрі, Соколі, Бібрці, Тетевчицях, Стоянові, Радехові тощо.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.