"Львівводоканал" почав застосовувати нову методику нарахувань для споживачів

"Львівводоканал" почав застосовувати нову методику нарахувань для споживачів

"Львівводоканал" почав застосовувати нову методику нарахувань для споживачів Фото: 24.tv

Події
20 грудня 2022 13:34
Автор: Юрій Богун

Цього місяця ті споживачі підприємства, які мають загальнобудинкові лічильники на воду, побачать у своїх платіжках певну невідповідність тих показів, які вони подали, та тих, що зафіксовані на платіжці. Про це повідомили у ЛМКП «Львівводоканал».

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Так відбулось тому, що з грудня цього року підприємство застосовує нову методику нарахувань показників, яку затвердило профільне міністерство.

«Закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» передбачає, що власники квартир повинні заплатити за увесь обсяг води, який надійшов до їхнього будинку, адже саме вони її використовують. В ідеалі показники загальнобудинкового лічильника мають дорівнювати сумі усіх лічильників, які встановлено у будинку. Але так не є.

Адже для коректного нарахування об’єму спожитої води нам необхідно отримати показники лічильників від усіх споживачів в один період, а в ідеалі – в один день. На жаль, технічно прийняти усі показники в один день немає можливості, та й споживачі не зможуть робити це одночасно. Саме тому Міністерство розвитку громад та територій України затвердило методику, яка має допомогти водоканалам здійснювати коректні нарахування.

Відповідно до цієї методики, для проведення нарахувань беруться показники будинкових лічильників та квартирних лічильників споживачів станом на останній робочий день місяця. А якщо споживач подав показники не на кінцеву дату розрахункового періоду, то ми скоригуємо його показник. Для цього визначаємо середньодобове споживання води за минулий місяць і додаємо ту кількість діб, якої вам бракує до кінцевої дати розрахункового періоду», - повідомили у ЛМКП «Львівводоканал».

У ЛМКП «Львівводоканал» запевняють, що споживачі заплатять лише за ту воду, яку вони фактично використали.

«Показник, який ми скоригували станом на грудень місяць, буде початковим для нарахувань на січень. Відповідно, якщо ви спожили води менше, а ніж вам нарахували, то наступного місяця нарахування будуть меншими», – пояснили на підприємстві.

Додамо, що можна й надалі подавати показники з 10 числа до останнього робочого дня місяця. 

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах