У парк на Львівщину прилетіли на зимівлю тисячі небезпечних сонечок

У парк на Львівщину прилетіли на зимівлю тисячі небезпечних сонечок.

У парк на Львівщину прилетіли на зимівлю тисячі небезпечних сонечок. Фото: facebook.com/skolebeskydy

Події
26 грудня 2022 09:00

В урочищі «Манмансталь» Майданського лісництва, що на Львівщині, на господарських будівлях знайшли тисячі комах з родини сонечкових. Там вони цьогоріч зимують. Про це повідомили у Національному природному парку «Сколівські Бескиди». Читайте всі новини Львова

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як розповіли в адміністрації парку, сонечка, як правило, зимують у щілинах будівель, на дахах та під підлогою. У лісах вони можуть у великих кількостях збиратися в дуплах дерев. Придатні для зимівлі місця комахи позначають своєрідними феромонами.

«У нашому випадку в пошуках місць, придатних до зимівлі, зібралися велика кількість особин інвазійного  виду гармонії далекосхідної. Цей вид сонечок має ще й інші назви: гармонія азійська, сонечко-арлекін, сонечко хелловін. Дві перші назви вказують на його походження — далекий схід, Азія. Характерною особливістю гармонії далекосхідної є біле забарвлення передньоспинки з чорною плямою, що нагадує букву «М». На кінці надкрил є поперечна складка», — пояснили у Національному природному парку «Сколівські Бескиди».

У парк на Львівщину прилетіли на зимівлю тисячі небезпечних сонечок.У парк на Львівщину прилетіли на зимівлю тисячі небезпечних сонечок. Фото: facebook.com/skolebeskydy

У парк на Львівщину прилетіли на зимівлю тисячі небезпечних сонечок.У парк на Львівщину прилетіли на зимівлю тисячі небезпечних сонечок. Фото: facebook.com/skolebeskydy

Гармонія далекосхідна — високоінвазійний вид, який з Китаю та Далекого Сходу проник спочатку в Європу, а потім поширився на території України. Вважається, що в Європу гармонія далекосхідна потрапила разом із товарами з Китаю, однак, можливо, її завезли для боротьби зі шкідниками в теплицях та розсадниках, звідки й почалося подальше неконтрольоване поширення.

Небезпека цього виду полягає в тому, що він дуже сильно конкурує із місцевими видами сонечок, часто поїдає їх яйцекладки, личинок та навіть дорослих особин. Також комахи є носіями паразитичних мікроорганізмів, до яких гармонія є більш стійкою в порівнянні із європейськими видами, які після зараження швидко гинуть.

Крім того, захищаючись, гармонія із залоз на члениках ніжок виділяє речовини, які можуть спричинити алергію. Також може досить боляче кусати, що спричиняє неприємне печіння шкіри у людей.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах