У Львові вперше в Україні пацієнтові вживили протез у кістку

У Львові вперше в Україні пацієнтові вживили протез у кістку.

У Львові вперше в Україні пацієнтові вживили протез у кістку. Фото: city-adm.lviv.ua/Роман Балук.

Події
18 квiтня 2023 10:12

У Львові 56-річному ветерану російсько-української війни Ігорю Крупнову вживили протез у кістку. Операцію днями провели у реабілітаційному центрі «Незламні». Читайте всі новини Львова

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Чоловік втратив дві ноги, коли їхав в автомобілі з побратимами й натрапив на міну. Захисник прийшов до тями через кілька днів після поранення й дізнався про методику протезування, яку ще не застосовували в Україні.

«Це називається остеоінтеграційним протезуванням і має дві переваги: чутливість і функціональність. Коли Ігор дізнався про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом, кому частину протеза імплантують прямо в кістку. Йому важливо могти бігати на великі дистанції. У 2016 чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти півмарафон. Тепер Ігор ставить за мету на протезах здолати дистанцію у 10 кілометрів», – повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова. 


 
Після протезування Ігор Крупнов почувається добре. Українським лікарям допомагає опанувати остеоінтеграційний метод австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль. Він провів приблизно 1500 подібних операцій.

Під час візиту австралійського лікаря остеоінтегрувальні операції зробили трьом українцям. «Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходить по траві, то відчуває її м'якість», – сказав Аль Мудеріс.

Пацієнт зможе робити перші кроки на імплантованих протезах на другий день після операції. Щоб повноцінно змогти ходити потрібно ще шість тижнів.

Нагадаємо, що реабілітаційний центр «Незламні» у Львові займається реконструктивною хірургією, психологічною та психосоціальною реабілітацією. Люди, які постраждали від війни, отримують медичну допомогу безкоштовно. Зокрема, йдеться про військових, які потребують протезування. Крім звичайних протезів, спеціалісти центру встановлюють пацієнтам біонічні. Нещодавно, 11 квітня, у Львові відкрили новий сучасний корпус реабілітації «Незламних».

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах