У Львові відкрили пам’ятний знак волонтерам Фото: Лінія102.Юа
У Львові відкрили пам’ятний знак волонтерам. Про це повідомляє VG Львів.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
На знак подяки волонтерам з України та усіх куточків світу, які допомагають нашій державі, днями Центр допомоги Україні урочисто відкрив у Львові пам’ятний знак.
«Честь, відвага, турбота. Слава Україні» – це гасло волонтерів викарбуване на камені, що покликаний символічно увічнити подвиг волонтерського руху.
Гуманітарний штаб при ГО «Лінія102.Юа» розпочав роботу на другий день повномасштабної російської агресії – 25 лютого 2022 року зібралися охочі допомогти Україні люди, а вже 1 березня було офіційно створено відокремлений підрозділ організації «Центр допомоги Україні українських громад Іспанії».
«Ми назвали наш штаб так, бо спочатку отримували допомогу від українських громад з Іспанії, зокрема, з провінції Малага та міст Севільї та Андалусії. Але нам допомагали українці й з інших країн світу – Німеччини, США, Великобританії, Польщі та багатьох інших», – розповідає керівник штабу Ярослав Васильців.
Допомогу насамперед надавали безпосередньо підрозділам Збройних Сил України, що захищають Україну на фронті, а також цивільним мешканцям з районів активних бойових дій – Запоріжжя, Харківщини, Сумщини, Донеччини, Луганщини та інших регіонів сходу України.
Гуманітарний штаб «Лінія102.Юа» принципово не проводить великих збірок коштів на допомогу.
Нині Центр допомоги Україні продовжує роботу та двічі-тричі на місяць доставляє допомогу на фронт, а також передає її завдяки можливостям Nova Poshta Humanitarian.
Серед вдячних одержувачів – 103-тя та 125-та бригади територіальної оборони, 24-та окрема механізована бригада імені Короля Данила, 54-та окрема механізована бригада імені гетьмана Івана Мазепи, 79-та і 80-та окремі десантно-штурмові бригади та багато інших підрозділів, що захищають Україну на передовій.
Замість традиційного військового спорядження все більше передають інноваційні речі – потужні прожектори для зенітників, механізми-«скиди» для дронів та інше.
Повертаючись з поїздок сходом України, волонтери Центру допомоги Україні привозять додому трофейні подарунки від військових – форму, шеврони, зразки пайків російських окупантів, недіючі зразки зброї. Є навіть двигун від ракети С-300, який впав в одному з прифронтових міст.
Так було зібрано вагому колекцію «окупаційних артефактів», яку організація планує демонструвати у центрі національно-патріотичного виховання, який буде відкрито при ГО «Лінія102.Юа».
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.