Чоловік не прийшов за "бойовою повісткою": який вирок виніс суд

Чоловік не прийшов за "бойовою повісткою": який вирок виніс суд.

Чоловік не прийшов за "бойовою повісткою": який вирок виніс суд. - фото: gettyimages.com, SimpleImages

Події
05 липня 13:29

Суд у Харкові виніс вирок чоловікові, який не прийшов за "бойовою повісткою" після проходження ВЛК.

Як вручали повістки

Згідно рішення суду, звинувачуваний – житель Харкова із середньою освітою, ніде не працює, але працездатний. Не судимий. Він є військовозобов'язаним під час воєнного стану.

У вересні 2023 року чоловік отримав повістку для прибуття до ТЦК. Туди він з'явився та пройшов військово-лікарську комісію. Йому видали довідку, що чоловік придатний до служби. 1 жовтня йому вручили повістку для відправлення до військової частини та проходження військової служби.

Однак у зазначений час чоловік не з'явився, чим, за рішенням суду, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене статею 336 КК України, тобто ухилявся від призову на військову службу під час мобілізаці.

Що каже звинувачуваний

На судовому засіданні чоловік визнав свою провину частково. Він підтвердив, що пройшов ВЛК та отримав повістку. Однак у військову частину він не з'явився, оскільки вважає себе непридатним до військової служби. Він не згодний із висновками лікарів, бо у дитинстві в нього діагностували затримку психомоторного розвитку. У 2011 році йому поставили діагноз – наслідки раннього органічного ураження ЦНС з інтелектуально-мнестичним зниженням. А ще у нього є хворі батьки та він єдиний годувальний у сім'ї.

У рішенні суду зазначається, що згідно акту обстеження здоров'я Обласної психлікарні №3 особі встановлений діагноз "без психічних розладів, соціально-педагогічна занедбаність". На ВЛК в нього діагностували "міопію слабкого ступеня". Однак з цим діагнозом людина вважається придатною до військової служби і з цим чоловіка ознайомили під підпис.

Повістку про необхідність прибуття до військової частини чоловік отримав під підпис теж. Однак як він пояснив на суді, від проходження військової служби від відмовляється.

Що вирішив суд

Оцінивши наведені по справі докази, суд приходить до переконання про доведеність винуватості особи в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

Неможливість проходження служби спростовується висновком ВЛК та актом обстеження здоров'я, яку провела комісія Обласної психлікарні №3. А наявність на утриманні батьків пенсіонерів належними доказами не підтверджено. Більш того, це не спростовує ухилення особи від призову на військову службу.

Тож суд ухвалив чоловіка визнати винуватим та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком 3 роки.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах