Карта бойових дій в Україні 6 липня

Мапа бойових дій в Україні 6 липня.

Мапа бойових дій в Україні 6 липня. фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Події
06 липня 13:33

Сьогодні, 6 липня, в Україні розпочався 864 день повномасштабної війни з Російською Федерацією. Російські війська наступають у Харківській області та на Донбасі, а ЗСУ намагаються зупинити наступ.

Vgorode публікує карту бойових дій від Інституту вивчення війни (ISW) за даними 5 липня.

Президент Росії Володимир Путін скористався зустріччю з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном 5 липня, щоб взагалі виступити проти узгодженого припинення вогню, і висловив свою прихильність до досягнення «остаточного» припинення війни, що призведе до досягнення його мети — знищення української державності. Путін зустрівся з Орбаном у Москві і, як повідомляється, обговорив Україну та можливість укладання угоди про припинення вогню шляхом переговорів.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Офіційний представник Харківської групи військ України полковник Юрій Повх заявив 5 липня, що українські сили продовжують виявляти та знищувати елементи російської диверсійно-розвідувальної групи у Сотницькому Козачку (безпосередньо на кордоні Харкова та Білгородської області та приблизно за 45 км на північний захід від Харкова). Російський блогер заявив, що продовжують надходити повідомлення про захоплення населеного пункту російськими військами, але ISW не виявило візуального підтвердження тривалої російської присутності у Сотницькому Козачку.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські та українські сили продовжують оскаржувати територію в межах Вовчанська (на північний схід від Харкова) на тлі бойових дій, що продовжуються, на північ і північний схід від Харкова 4 і 5 липня. На геолокованих кадрах, опублікованих 4 липня, видно, як російські війська завдають ударів по українській піхоті, а українські сили відводять поранених військовослужбовців на північно-східній околиці Вовчанська, що вказує на те, що українські сили, ймовірно, зберігають позиції в цьому районі. Кадри з геоприв'язкою, опубліковані 5 липня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до центру Вовчанська. Повх заявив, що бої на харківському напрямку активізувалися і що російські війська регулярно вводять у бій додаткові підрозділи для проведення ротації частин, що деградували. Російські блогери стверджують, що українські сили контратакують на північ від Харкова в районі Липців та Глибокого та на північний схід від Харкова в районі Тихого. Повідомляється, що у районі Волчанська діють елементи російського штурмового загону «Сіверян».

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська 5 липня продовжили наступальні дії на рубежі Куп'янськ, Сватове, Кремінна, проте підтверджених змін лінії фронту не відбулося. Міністерство оборони Росії (МО) заявило, що російські війська захопили Степову Новоселівку (на північний захід від Сватового), проте ISW не побачила підтвердження цього твердження. Російські війська продовжили наступальні дії на північний схід від Куп'янська в районі Сіньківки; на північний захід від Сватового в районі Стельмахівки та Степової Новоселівки; на північний захід від Кремінної поблизу Невського, Макіївки та Греківки; на захід від Кремінної біля Терного; та південніше Кремінної в районі Серебрянського лісництва 4 та 5 липня. У генштабі України повідомили, що найбільша активність російських військ на лиманському напрямі 5 липня була у районі Терного. Представник української бригади, що діє на Куп'янському напрямку, заявив, що російські війська ведуть постійні дрібні піхотні атаки в напрямку Борової (на захід від Сватового) і періодично застосовують бронетехніку та нелетальну хімічну зброю (ймовірно, маючи на увазі різних силовиків боротьби з масовими заворушеннями, які війська широко використовують у всьому фронті).

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська 5 липня продовжили наступальні дії у районі Сіверська, проте підтверджених змін лінії фронту у цьому районі не було. Російські війська продовжили наступальні дії на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки; на схід від Сіверська в районі Верхнокаменська; та на південний схід Сіверська в районі Спірного та Виїмки 4 та 5 липня. Повідомляється, що під Білогорівкою діють підрозділи 6-ї російської мотострілецької бригади (2-й армійський корпус т.зв. Луганської Народної Республіки).

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно просунулися під Торецьк на тлі бойових дій 5 липня. Кадри з геолокацією, опубліковані 4 та 5 липня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на півдні Північного (на схід від Торецька) та на півдні Ню-Йорка (на південь від Торецька). Російські блогери стверджували, що російські війська повністю захопили Юрівку (на південь від Нью-Йорка) і просунулися в районі Дружби (на північний схід від Торецька) та Південного (на південний схід від Торецька), в межах північного Північного і далі в межах південний Нью-Йорк.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська 5 липня продовжили наступальні дії в районі Авдіївки, проте підтверджених змін лінії фронту у цьому районі не було. Російські блогери стверджували, що російські війська просувалися на північний захід і південний захід від Новоолександрівки (на північний захід від Авдіївки), на північ від Сокола (на північний захід від Авдіївки), в межах Євгенівки (на північний захід від Авдіївки) ), між Соколом та Новопокровським (на північний захід від Авдіївки), на північ від Уманського (на захід від Авдіївки) та біля Карлівки (на південний захід від Авдіївки). Російське джерело заявило, що є суперечливі повідомлення про настання Росії вздовж залізничної лінії на північ від Сокола.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від Донецька на тлі російських наступальних операцій, що продовжуються, на захід і південний захід від Донецька 5 липня. Геолоковані кадри, опубліковані 4 липня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Парасков'ївки (на південний захід від Донецька). Російські блогери стверджували, що російські війська просунулися до околиць Костянтинівки та під Георгіївку, проте ISW не побачила підтвердження цим твердженням. Представник української бригади, що діє на Курахівському напрямку, заявив, що російські війська призупинили наступ і збільшили кількість ударів безпілотників на цьому напрямі після великих втрат. Однак ISW не помітила темпу російських наступальних операцій у цьому районі, який би передбачав тактичну паузу.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

4 та 5 липня позиційні бої тривали на прикордонні Донецької-Запорізької області в районі Старомайорського, Урожайного та Макарівки (на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що в районі Урожайного діють підрозділи 11-ї армії ВПС та ППО Росії (ВКС та Східного військового округу).

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Обмежені позиційні бої тривали на заході Запорізької області 5 липня, проте підтверджених змін на лінії фронту не було. Бої тривали в районі Роботино та на північний схід від Роботино в районі Малої Токмачки 4 та 5 липня. Представник української бригади, що діє на запорізькому напрямі, заявив 5 липня, що російські війська дедалі частіше використовують штурмові групи у складі двох-трьох осіб і рідко виставляють навіть загінні штурмові групи.

Фото: understandingwar.orgФото: understandingwar.org

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах