Повернення на другий рік: омбудсмен з освіти пропонує нові правила для українських шкіл Фото: osvita.ua
В Україні діти, які мають низькі оцінки або часто пропускають заняття, можуть залишатися в школі на повторний рік навчання.
Як повідомила освітній омбудсмен Надія Лещик, відповідне питання вона порушила під час зустрічі з міністром освіти та науки України Оксеном Лісовим.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Серед підстав для залишення учня на другий рік навчання Лещик згадала наявність початкового рівня навчальних досягнень дитини, тривалого пропуску уроків, відсутності впродовж одного навчального семестру за рішенням педагогічної ради, без згоди батьків.
Крім того, за словами Лещик, вона запропонувала відновити конкурс на посаду директорів шкіл, а також надати можливість громадам самостійно визначати дату початку та завершення навчального уроку за умови дотримання тривалості навчального року, встановленої законом.
Лещик також зазначила, що під час зустрічі вдалося досягти спільного бачення щодо відновлення в Україні академічної свободи та зменшенням перевантаження педагогічних працівників закладів освіти. Першим кроком, за її словами, має стати зменшення кількості заходів для педагогів та учнів, а також примусу щодо участі у цих заходах для складання так званих рейтингів закладів освіти в громадах, областях та в Україні в цілому.
Можливо, замість повторного навчання варто зосередитися на індивідуальній роботі з учнями, підвищенні кваліфікації вчителів, або покращенні матеріально-технічної бази шкіл.
Нагадаємо, в Україні планують змінити тривалість навчання для школярів з 11 до 12 років. Пілотний проєкт має стартувати вже у 2025 році.
Крім того, старша школа в Україні вже у 2027 році має стати "профільною". Після 9 класу учні зможуть обрати одне із двох спрямувань — академічне або професійне.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.