Як отримувати пенсію в будь-якому банку: нові правила для ВПО, українців за кордоном і на ТОТ - фото:gettyimages.com/Halfpoint Images/
Уряд України запровадив нові правила, які спрощують отримання пенсій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), українців, які проживають за кордоном або на тимчасово окупованих територіях (ТОТ). Відтепер ці категорії громадян можуть вільно обирати банк для виплат, а також мають доступ до оновлених процедур ідентифікації.
У межах співпраці Кабінету Міністрів, Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду України з громадськими організаціями було реалізовано низку рішень, спрямованих на підтримку пенсіонерів у воєнний час. Основні нововведення торкнуться:
Ключова зміна: тепер пенсіонери можуть отримувати пенсії в будь-якому уповноваженому банку, а не лише в Ощадбанку. Це стосується всіх отримувачів пенсій незалежно від дати переміщення або наявності довідки ВПО.
Можливість обирати банк для отримання пенсії — це крок до більшої зручності та незалежності для сотень тисяч людей. Тепер кожен пенсіонер, який переїхав або залишився на ТОТ, зможе самостійно вирішити, де зручно отримувати гроші. Це важливо, адже в умовах війни багато людей втратили доступ до банків, де відкривали рахунки раніше.
Отримувати пенсію можна в одному з таких способів:
Щоб змінити банк для отримання пенсії, потрібно подати відповідну заяву. Це можна зробити:
Для українських пенсіонерів, які мешкають на тимчасово окупованих територіях або перебувають за межами країни, збережено низку вимог, що підтверджують факт отримання пенсії саме з України:
Також кожному пенсіонеру, який виїхав з ТОТ або досі проживає там, потрібно обов’язково повідомити Пенсійний фонд, що він не отримує пенсію від Російської Федерації. Це можна зробити при поданні заяви на призначення, поновлення або продовження виплат, або у вільній письмовій формі.
Ці заходи дозволяють контролювати правомірність отримання пенсії та виключають ризик подвійного фінансування.
Отримати консультацію можна за телефонами гарячої лінії Пенсійного фонду України:
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.