Німецький інспектор перевірив львівський дитячий майданчик «Лис Микита» – результати

Німецький інспектор перевірив львівський дитячий майданчик «Лис Микита» – результати.

Німецький інспектор перевірив львівський дитячий майданчик «Лис Микита» – результати. Фото: city-adm.lviv.ua.

Техно
11 травня 2023 12:31

Дитячий майданчик «Лис Микита» у парку ім. І. Франка інспектує сертифікована міжнародна організація. Працівник німецької компанії «SF-Service» Гольґер Вент перевіряє майданчик на відповідність до європейських вимог, хоча українське законодавство цього не вимагає.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Майданчик побудувала компанія «Wesendorfer Kinderland», яка займається цим вже 22 роки. Її власник, німець Матіас Гьопфнер, каже, що більшість майданчиків вони виготовляють на експорт до Європи. В Україні перші майданчики компанія «Wesendorfer Kinderland» звела у Івано-Франківську та Чернівцях, проте Лис Микита – їхній перший грандіозний проєкт в Україні.

«Мене запросили до Львова і сказали, що хочуть майданчик європейського зразка. Ми вибрали локацію і дізналися, що хочуть усе зробити за мотивами казки Лис Микита. Я виріс в Німеччині і не знав цієї казки, тож мусив того ж вечора подивитись цей мультик, щоб зрозуміти, про що він», – розповів Матіас Гьопфнер.

Матіас каже, майданчик проєктували з погляду дитини і для дитини. Тут є зони для дітей різного віку (від 1, 3, 5 та 8 років), де вони зможуть себе випробувати, впевнитися в своїх силах, розвиватись, а інколи й ризикувати.

«Відколи цей майданчик почав працювати, тут постійно ажіотаж. На вихідних море дітей і для нас це означає, що дітям усе подобається, а ми досягли свого результату. Також є сумніви окремих батьків щодо безпечності конструкцій майданчика. Для Львівської міської ради безпека – питання номер один. Хоча законодавство цього не вимагає, але ми погодилися з тим, аби запросити міжнародних експертів, які з точки зору міжнародних норм проаналізують цей дитячий майданчик, і дадуть висновки. Якщо будуть виявлені недоліки, вони однозначно будуть виправлені», – сказав заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Перші висновки німецького інспектора втішні, проте є й кілька зауваг. Інспектор зазначив, що через криве дерево були складнощі прикріпити до нього прямі канати – виникали отвори різної величини. Щоб бути повністю впевненими в безпеці, довкола лазанки прикріпили ще одну додаткову сітку. Також на одній балці знайшли потенційне місце, де діти, коли лізтимуть наверх, можуть застрягти пальцем або шнурками від курток. Про нього вже повідомили працівників, які мають збільшити отвір та унеможливити ризик.

Інспектор відзначив якісне покриття майданчика, каже, більш звичне для українців гумове покриття годиться для спортивних майданчиків, де є фізичні навантаження. Дитячі майданчики раніше покривалися піском, але це не гігієнічно, бо він приваблює котів і собак, а діти дуже часто беруть пісок до рота. Тому зараз Європа перейшли на відсів з дрібного щебеню або також з тирси.

«Я мушу ще подивитись на кілька деталей, але загалом я вже все записав. Мій протокол складається не лише з переліку недоліків, а й з побажань. Після підписання протоколу відповідальність за усунення недоліків лягає на виробника і того, хто здійснює експлуатацію майданчика. Зі свого боку можу сказати, що своїх дітей я би без застережень пустив бавитись на цьому майданчику», – сказав інспектор.

Нагадаємо, роботу та матеріали для нового майданчика профінансував приватний підприємець.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах