Львів купив електробус за 9 млн гривень

Львів купив електробус за 9 млн гривень

Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради за результатами відкритих торгів замовив електробус у ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Електронтранс" за 8 млн 997 тис. грн. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель 12 червня.

У техвимогах було написано, що це має бути електробус великої місткості (не менше 80 пасажирів, місць для сидіння – не менше 25) з низьким рівнем підлоги. В електробусі повинен бути хоча би один відкидний пандус для заїзду пасажирів на візках, а також пристосування для кріплення такого візка. Виробник також надає гарантію на пробіг не менше 100 тис. км.

Участь у тендері брали загалом чотири компанії. Окрім "Електронтрансу" – ТОВ "Укрпастех" (пропозиція 10,098 млн грн), Дочірнє підприємство "Автоскладальний завод №1" ПАТ "АК "Богдан Моторс" (10,25 млн грн) і ПАТ "Чернігівський автозавод" (7,25 млн грн).

Комітет відхилив ДП "Автоскладальний завод №1", а також найдешевшу пропозицію на тендері від ПАТ "Чернігівський автозавод". Зокрема, останнє відхилили через те, що на тяговий інвертор, передню вісь, ведучий міст, гальма не вказано маркування, а подекуди й виробника. У протоколі відхилення вказано, що комітет звернувся з оистами до "Чернігівського автозаводу", аби отримати роз’яснення, однак від компанії не надійшло відповіді.

"Електронтранс"  повинен доставити електробус у третьому кварталі цього року.

Нагадаємо, у 2013 році департамент житлового господарства та інфраструктури вже проводив тендер на закупівлю електробуса. Тоді переможцем торгів також стало ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Електронтранс", яке запропонувало його за майже 4 млн грн.

Як розповів ZAXID.NET начальник управління транспорту і зв’язку ЛМР Віктор Щир, у 2014 році до договору з "Електронтрансом" було внесено зміни, згідно з якими вартість електробуса мала становити 5,9 млн грн. Однак коштів у бюджеті на електробус не було, а відтак договір розірвали.

64% ТОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Електронтранс" володіє ПАТ "Концерн-Електрон". За даними SMIDA за 2014 рік, понад 30 % акцій "Концерн-Електрон" належить менеджменту компанії. Зокрема, голова правління концерну Юрій Бубес володіє 5,8%, голова наглядової ради Віктор Рибинок – 4,8%, заступник голови наглядової ради Сергiй Медведєв – понад 5%, член правління Орест Яремчук – 4%, член наглядової ради Олег Руденко – 2,2%, заступник голови правління Віктор Медведєв – 2%. Окрім того, заступник голови правління концерну Сергій Мартьянов володіє 0.0061%. Він також є чоловіком відомої львівської судді Світлани Мартьянової.

Власники решти 70% акцій ПАТ "Концерн-Електрон" в SMIDA не розкриваються.

Ще 26% "Електронтрансу" належить німецькій компанії "Транстек Ф&Е" і 24%  – ТОВ "Автотехнопроект". Засновниками цієї фірми є Іван Войчишин, Олег Дзядик, Микола Півоварчук, Василь Сидь та Юрій Цетнар, повідомляють "Наші гроші. Львів".

Львів у новинах:

Отримай відповідь: чому львів'янам прийшли незвично великі рахунки за електроенергію

Отримуємо довідки без черг: стало відомо, які документи скоро можна буде отримати онлайн

Наприкінці червня Львів очікують відключення світла: графік