Без МАФів та з новими лавочками: як планують змінити площу Митну

Без МАФів та з новими лавочками: як планують змінити площу Митну

Фото взято з сайту alex-shutyuk.livejournal.com

У Львові реконструюють пл. Митну та відреставрують музей Пінзеля. 1 липня на площі розпочалися будівельні роботи – тут упродовж місяця "Львівводоканал" прокладатиме нові водопровідні мережі.

"Ще одна площа у Львові – пл. Митна – отримає нове життя. Збільшується громадський простір, буде повністю перемощена сама площа. Перед тим ми замінимо усі мережі – водопостачання, каналізування.

Великий об’єм виконаємо в цьому році і вже фіналізуємо у наступному році. Набагато більше тут буде дерев. Звідси будуть забрані МАФи, будуть приведені до пуття також фасади будинків, які є навколо. Будуть красиві лавочки. Думаю, ця площа буде одною з найбільш улюблених для львів’ян та гостей нашого міста.

Щодо фасаду – орієнтована сума, яка повинна бути запланована, - це приблизно 4 млн грн.

Якщо говорити про саму площу, мережі, - це орієнтовно 6 млн грн. Об’єм дуже великий. Разом працюємо з молодими архітекторами, які долучились своїми думками, існуючий фонтан буде повністю відновлений. Також буде зроблено ще сухий фонтан поруч, щоб діти влітку могли бавитись. "Зелений Львів" висадить багато нових дерев на цій площі", - розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

"Ми плануємо прокласти 250 погонних метрів водопроводів різних діаметрів та провести санацію діючого колектора. Роботи триватимуть упродовж липня. Вартість робіт – близько 1 млн грн. Третину коштів заплатить підприємство, решту – місто", – розповів директор ЛМКП "Львівводоканал"  Валентин Вольський.

Про те, як зміниться площа, додатково розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко. "Площа характерна тим, що вона є транзитна, але немає місця, де можна відпочити. Вона повинна мати таке місце. Цю площу формують дуже важливі об’єкти, передусім костел Кларисок, а він ніби загубився тут, його не видно. Цим проектом хотіли б ці 2 теми об’єднати: щоб площа перестала бути транзитною, а багатофункційною, і щоб цей об’єкт був тут найголовніший. І це буде зроблено завдяки плануванню площі і завдяки світловим точкам, які будуть вмощені в покриття площі і будуть концентруватися в напрямку входу в Музей. Крім того, буде збільшена кількість зелених насаджень і газонів, буде більше місць для сидіння. Нагадаю, зрізали дві тополі, було багато дискусій, але їх треба було зрізати, бо там багато комунікацій, які треба міняти, і нищились фундаменти будівель від великих кореневищ. Будуть висаджені нові дерева, котрі створять тут затишок і тінь, які потрібні на такій площі. Будемо боротися і з голубами, які зараз панують на цій площі. Існуючий фонтан залишається, так вирішено більшістю голосів. Серед аргументів - фонтан характерний для  свого часу і повинен залишитися таким, яким він є. Але буде доповнений більш сучасним фонтаном. Буде змінений і підземний перехід. Не передбачені на цій площі і МАФи", - розповіла Лілія Онищенко. 

Загалом реконструкція площі Митної триватиме 2 роки. 

Львів у новинах:

Неофіційно: у Львові, на робочому місці, застрелився охоронець 

Львів'яни перетворили скандал у кінотеатрі на флешмоб 

У Львові розформували ДАІ (відео)