У Львові з'явиться виноградний сад

Новина - Транспорт та інфраструктура - У Львові з'явиться виноградний сад

Новина - Транспорт та інфраструктура - У Львові з'явиться виноградний сад

Транспорт та інфраструктура
01 жовтня 2015 12:59

У львівському парку "Знесіння" запроваджують соціально-екологічний проект "Park Znesinnya Vineyard & Urban Garden", аналогів якому немає в Україні. Під час цього заходу львів’яни будуть прибирати область в південній частині парку від надмірної рослинності та сміття. Як розповів Tvoemisto.tv виконуючий обов’язки директор парку "Знесіння" Олександр Завадович це буде першим кроком на шляху для створення міського саду та розвитку виноградарства у Львові.

У Львові з'явиться виноградний сад фото

"Для початку ділянка для проекту є маленькою: півгектару в районі  вулиці Мучної над "Львівською експериментальною кераміко-скульптурною фабрикої". Там є стрімкі схили над колишнім кар’єром, землю на яких віддали людям під тимчасові городи, щоб вона не пустувала, за умови звільнення при потребі. Нині ці городи вже не обслуговуються. Там вже багато диких рослин, самосіву, сміття. Тому ми хочемо розчистити цю територію і реалізувати  там такий пробний проект так званого міського саду"  – розповів Олександр Завадович.

У Львові з'явиться виноградний сад фото 1

"Ми, насамперед, орієнтуватимемося на профіль виноградарства і супутні садові культури. Адже є історичні підтвердження того, що Винники і Львів, починаючи із ХІV століття славились виноградарством. І ми вирішили створити такий проект не тільки для розваг, а щоб це було щось традиційне для Львова", – каже виконуючий обов’язки директор парку "Знесіння".

Ініціатори проекту кажуть, що до цього саду матимуть вільний досвід усі відвідувачі парку. "Сьогодні є багато корисних нововведень, одне з яких – соціальне підприємництво. Тому ми хочемо, щоб люди вирощували садові культури не для прибутку, а просто, щоби мати можливість попрактикуватися у тому, що їм подобається і розвивати своє хобі. Кожен зможе спробувати висаджувати дерева, нащіплювати іх тощо. То має бути вільна система, яка зацікавить людей чимось новим і відведе від тої прикрої теми, що ділянки, які не використовуються швидко, і впадають в око забудовникам", – розповів Олександр Завадович.

У Львові з'явиться виноградний сад фото 2

Також цей проект дасть змогу відкрити гарні панорами міста, бо ділянка розташовується на пагорбі. Там планують облаштувати оглядові пункти. Повну реалізацію проекту проводитимуть протягом п’яти років. Перші культури планують висадити вже у 2016-му.

У Львові з'явиться виноградний сад фото 3

Розчищення території розпочнеться 10-го жовтня о 10:00 годині. До нього запрошують долучатись усіх охочих.

Виставка "Історія садівництва у Львові" та презентація проекту (з окремою програмою для дітей) пройде 24 жовтня на Чернечій горі.

А воркшоп, основна тематика якого вирощування винограду для початківців,  відбудеться 25 жовтня за адресою вул. Олекси Довбуша, 24.

Усіх, хто зацікавились проектом, мають цікаві ідеї та бажають долучитись можуть звертатись за телефоном: 097 333 52 22 (Олександр Завадович) або писати на електронну скриньку ([email protected]).

Львів у новинах:

У Львові прем'єра: покажуть перший український фантастичний фільм

Свято у Львові: Укрпошта запрошує на виставку філателістів

У Львові проведуть етно-ярмарок "Схід та Захід разом"

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах