Як фарбуватимуть електротранспорт у Львові

фото з сайту zaxid.net

фото з сайту zaxid.net

Транспорт та інфраструктура
10 грудня 2015 11:16

Комунальний транспорт Львова: трамваї, автобуси та тролейбуси — перефарбують в однакові кольори

За результатами конкурсу ідей на найкраще брендування міського транспорту, його кольорами стануть білий, зелений та оранжевий. Над брендуванням у Львівській міській раді обіцяють працювати вже з наступного року — увесь новий транспорт, який купуватиме місто, виробників  проситимуть фарбувати однаково.

За словами працівника департаменту розвитку ЛМР Олександра Шутюка, вперше ідея відрізнити міський громадський транспорт від іншого та зробити його уніфікованим виникла минулого року під час громадських обговорень. Реалізували її вже цього року. Спершу міська рада оголосила відкритий конкурс на кращу ідею, однак своє бачення нового дизайну громадського транспорту запропонували лише два учасники. Тоді мерія запросила до робити професійні дизайнерські студії. Як результат — 10 пропозицій. 

"Ми виставили всі варіанти на голосування в інтернеті. Три варіанти, які набрали найбільше голосів, та ідея, яка набрала найбільше симпатій робочої групи, винесли вже на голосування журі й отримали переможця. Зелений колір, бо він часто асоціюється зі Львовом, помаранчевий забезпечує контрастність, що дуже важливо для транспорту, та білий, який допоможе виділятися на тлі сірої забудови міста. Саме поєднання цих кольорів забезпечує добру видимість трамвая чи автобуса на відстані. Стрілки ж допоможуть зрозуміти, трамвай наближається чи віддаляється", — розповів Олександр Шутюк.

Щоправда, після перемоги автор нового кольорового вирішення міського транспорту Львова дещо доопрацював свою ідею, зменшивши площу білого кольору та забравши тонування вікон. Тож наступний крок — дизайн тестово нанесуть на один з трамваїв і випробують його в умовах реальності. 

"Хочемо зрозуміти, чи є якісь труднощі з нанесенням кольорів та експлуатацією нового дизайну. За потреби готові ще його удосконалити. Нам також важливо зрозуміти, як запропоновані кольори виглядатимуть не на картинці, а в міському середовищі", — коментує Олександр Шутюк.

У департаменті розвитку кажуть, перемальовувати транспорт, який їздить Львовом сьогодні, не будуть. У нові кольори "вдягатимуть" новий транспорт, який закуповуватиме міська рада для "Львівелектротрансу" та АТП-1. Тож цілковито біло-зелено-помаранчевим комунальні автобуси та електротранспорт стануть приблизно через п’ять-десять років. Так, у нових кольорах, імовірно, будуть уже сім трамваїв, які невдовзі Львів планує закупити за кошти Європейського банку. Водночас, за словами міського голови Львова Андрія Садового, на 2016 — 2018 роки місто планує купити загалом 600 нових машин: нові автобуси, тролейбуси, трамваї.

Джерело:gazeta.lviv.ua

Львів у новинах:

Чотири ДТП заблокували рух транспорту у Львові

Як зміниться рух на вулиці Городоцькій у Львові (схема)

На українсько-польському кордоні знову величезні черги

 

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах