Нова система виклику таксі Uber з явиться у Львові: плюси і мінуси

Нова система виклику таксі Uber з'явиться у Львові: плюси і мінуси

Новину про те, що мобільний сервіс виклику таксі Uber планують до кінця року запустити в Україні повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Завдяки ініціативі Vasyl Myroshnychenko разом із Roman Khmil зустрілися з компанією Uber.Предметна розмова і повне взаєморозуміння.Питання "Вам "шашечки" или ехать?" - втратить свою актуальність.Soon ;)

Опубліковано Volodymyr Omelyan 4 грудня 2015 р.


Що таке Uber?

Uber - американська компанія, що створила мобільний додаток, за допомогою якого можна викликати таксі. Його особливість полягає в тому, що перевізником може стати будь-який власник прав та автомобіля після реєстрації на сервісі. На даний момент сервіс працює в більш ніж 300 містах світу, проте в деяких країнах його заборонили законодавчо.

Плюси:

- Безготівкова оплата через додаток;

- Можливість відстежити переміщення автомобіля до вказаною адресою;

- Доступність (у багатьох країнах Uber дешевше звичайного таксі).

Мінуси:

- Uber не перевіряють таксистів і мало що про них знають;

- Сервіс не відповідає за водіїв;

Через те, що немає контролю за водіями, страждає й сам сервіс. Практично щомісяця в інтернеті з’являються історії про злочини водіїв Uber. Нещодавно в Індії намагалися зґвалтувати дівчину, а перед цим в Америці хлопцю розбили голову молотком. 

Щоправда, це не заважає Uber активно розвиватися й завойовувати нові території, крок за кроком відсуваючи своїх конкурентів


Відмовляємося від готівки та відстежуємо рух таксі

Головна зручність Uber полягає в тому, що це повністю мобільний додаток. Він вимагає від користувача лише ввести точки початку й закінчення маршруту на мапі. Немає потреби чекати на смс-повідомлення або зворотний дзвінок від оператора: якщо автомобіль є, замовлення почне відображатися на мапі всередині програми, можна відстежити, де перебуває водій. 

До того ж, користувачі зможуть повністю відмовитися від готівки. Банківська картка прив’язується до акаунту користувача в однойменному застосунку, з якої після завершення поїздки списується вказана раніше сума грошей. Немає потреби шукати решту або сперечатися про те, скільки ж дійсно коштувала поїздка. 
Але у цій системі є і свої мінуси.

 

Тоді як в Uber пасажир платить за посадку, а далі тарифікація йде окремо за кілометраж і окремо за час, проведений у дорозі. Іншими словами, якщо машина потрапила в затор, пасажир змушений буде оплачувати простій. За рахунок цього поїздка може обійтися дорожче, ніж зазвичай, і стати неприємним сюрпризом у вигляді великого списання з банківського рахунку.


Дешевше, чи дорожче

Під час виходу на новий ринок стартап максимально знижує власну маржу, а часом працює собі у збиток. Це дозволяє набрати базу клієнтів і створити ядро пасажирів, які стануть активними користувачами сервісу. Але, як повідомляє Forbes, за попередніми даними, далі ціни на послуги Uber в Україні будуть дещо вищими за середні по ринку. Тож дати зараз відповідь - дешевші будуть ціни, чи, навпаки, вищі  -немає можливості.

Ще один мінус Uber, з яким можуть зіткнутися його українські користувачі, ? мала кількість підключених машин. Це характерно для всіх міст, де сервіс тільки починає працювати. На початку кількість автомобілів не буде співставною з можливостями того ж сервісу Uklon, тому чекати машину можна буде більше 10 хвилин. Вирішувати проблему, на думку CEO Uklon, в Uber будуть стандартним для себе способом – доплатою водіям і бонусами. "Це дозволить швидко наповнити базу водіїв", – уточнив Дятленко. Щоправда, на його думку, саме довгий час очікуння у перший час може зіграти проти Uber. 


Оцінюємо водіїв через додаток

В Uber є адекватна система оцінювання водіїв. Якщо вони погано виконують свою роботу, або не знають дорогу, або автомобіль брудний – можна виставити низьку оцінку, і більше пасажир його не побачить. Це створює додатковий стимул для водіїв, підвищує конкуренцію. Водії, до речі, також можуть виставляти пасажирам оцінки. І якщо середній бал низький, машину буде знайти досить важко. 


Коли вийде на ринок

У сусідніх з Україною країнах сервіс Uber працює вже досить давно. Приміром, у столиці РФ він стартував близько двох років тому. Чому так довго готувався вихід на український ринок? Однією з причин стало тривале очікування запуску 3G. Замовлення автомобіля й оплата поїздки проходять через мобільний додаток, а для його повноцінної роботи потрібен швидкісний інтернет. Лише віднедавна три українських мобільних оператори покрили мережею 3G весь Київ, що і зробило можливим запуск сервісу.

Столиця України якраз і буде першим містом, де Uber почне свою роботу. Потім у планах вихід на всі міста-мільйонники ? Харків, Дніпропетровськ, Одесу, Львів. Чи буде заходити Uber у міста з меншою чисельністю населення – поки що не повідомляється.

Ознайомлене з розвитком ситуації джерело повідомило Forbes, що сервіс може бути запущено в будь-який момент, хоча підготовка ризикує затягнутися і до січня 2016-го. Зараз компанія відбирає водіїв, перевіряє ліцензії, страховки й автомобілі: для роботи в Uber потрібно мати авто не старше 3-5 років.

Сервіс Uber в світі пропонує кілька варіантів машин за викликом: дешевий Uber X/Pop, звичайний Uber з автомобілями середнього класу і Uber Black з авто представницького класу. У деяких країнах також є Uber Suv для перевезення шести чоловік (замість стандартних чотирьох) і Uber Lux з дорогими автомобілями рівня Mercedes S-класу (назви для кожної категорії можуть відрізнятися залежно від країни). В Україні спочатку буде працювати тільки звичайний Uber з машинами середнього цінового сегмента комфорт-класу.

Львів у новинах

Батярський, духовний, богемний: 10 варіантів Нового року у Львові

Новий рік 2016 та Різдво у Львові: що буде цікавого

Рейтинг міст з найдорожчим житлом: на якому місці Львів