На площі Музейній у Львові з’явиться пересувний сад (візуалізація)

На площі Музейній у Львові з’явиться пересувний сад (візуалізація)

У суботу, 11 червня, у Львові на площі Музейній у контейнери висадять 11 дерев. Таким чином перед Домініканським собором з’явиться декоративний садок, який можна буде пересувати. Про те, з чиєї ініціативи проведуть озеленення і які саме дерева з’являться на площі Музейній, Tvoemisto.tv розповіла Олександра Сладкова, заступниця директора департаменту розвитку Львівської міськради.


Як обирали локацію?

"Ми довго шукали місце, де було б добре висадити ці дерева і зупинилися на площі Музейній. Адже вона, у принципі, знаходиться під опікою "Мануфактури свічок", яка намагається місцеві бізнеси об’єднати навколо ідеї розвитку цієї площі", – дрозповіда Олександара Сладкова.


Чому саме дерева у контейнерах?

Як дізналося Tvoemisto.tv, висадка дерев у контейнерах одразу унеможливлює проблеми із тим, що треба буде з’ясовувати, які під цією площею культурні шари, чи є там теплові мережі тощо. Також, якщо знайдеться оптимальне місце для дерева, то можна буде дослідити площу під ним і висадити його вже безпосередньо у ґрунт.

"Ми вже давно співпрацюємо із "Клубом рослин" і в нас жодна рослина ще "не вмерла своєю смертю". Тому для висадки цих дерев, ми також задіяли спеціалістів клубу: вони допомагають правильно підібрати контейнер, розташувати шари ґрунту тощо.

У рамках цього заходу ми зробимо на площі Музейній майстер-клас для мешканців. Для присутніх у мікрофон розповідатимуть, як правильно розташовувати шари ґрунту, які рослини можна висаджувати у контейнери тощо", – розповіда Олександара Сладкова.


Які дерева висадять?

За словами заступниці директора департаменту розвитку Львівської міськради, привезти і висадити у контейнери мають 11 дерев. Це будуть декоративні дерева. Таким чином хочуть показати, що тподібні дерева вже можна висаджувати у Львові, адже змінюється клімат і сорти вже витриваліші.

Серед тих дерев будуть 2 платани-парасольки (досі у Львові їх можна будо побачити лине на приватних ділянках). Крона дерева утворює природню парасолю. Саджанці дерева є доволі дорогі. 

Також перед Домініканським собором висадять кулясті катальпи, червоні (райські) яблуні, колоновидні сакури.

На розі біля "Мануфактури свічок" також у ґрунт висадять велику сакуру, яких Львові ще немає.


Як долучитися?

Цей проект із мешканцями вже обговорили у рамках "Майстерні міста". Усі охочі відвідали захід у понеділок, 6 червня.

Готуватися до висадження дерев у контейнери почнуть у п’ятницю, 10 червня, із 11:00 години (готуватимуть контейнери, ґрунт тощо). А сам же майстер-клас та процес висадження дерев розпочнеться у суботу, 11 червня, о 12:00 годині.

Охочих фізично попрацювати у гарній компанії запрошують долучатися.

Львів у новинах:

Цікаве місто: ТОП подій літа у парках Львова

Парки Львова: 15 цікавих фактів

ТОП-10 куточків Львова, вільних від туристичного натовпу