Будівництво Бескидського залізничного тунелю в Карпатах завершено, повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник начальника департаменту шляхів та споруд "Укрзалізниці" Георгій Лінник.
Він привітав усіх із завершенням проекту і виклав документацію, що підтверджує його слова.
Раніше міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко повідомляв, що Бескидський тунель повинен стати продовженням "Шовкового шляху" в Європу. У січні завершили перший етап будівництва тунелю.
Геннадій Зубко тоді говорив, що ціна питання відкриття нового тунелю – 60% експорту і $50 млн на рік, які Україна отримує від перевезень через західний кордон.
Нагадаємо, що 15 січня Україна запустила експериментальний потяг по "Шовковому шляху" в обхід РФ. Експериментальний рейс відправився з Іллічівського порту за маршрутом Україна - Грузія - Азербайджан - Казахстан - Китай (через Каспійське та Чорне моря) - новим напрямом "Шовкового шляху". Він пролягає черех поромні переправи Чорного та Каспійського морів (Іллічівськ - Батумі і Алят - Актау-Порт). Контейнерний поїзд складається з 20 вагонів і дозволить доставити вантаж з Іллічівська до Достика (Китай) за 11-12 днів.
"Долголжданная "довідка". Сегодня завершена проходка Бескидского тоннеля. Поздравляю Всех"
Зазначимо, що Бескидський тунель довжиною 1747 м було збудовано у 1881 році. Тривалий час він перебував в аварійному стані. Швидкість руху поїздів обмежувалася 15 км/год.
У травні 2014 року Європейський інвестиційний банк виділив Україні позику в розмірі €55 млн для будівництва нового Бескидського залізничного тунелю. Роботи розпочались 29 жовтня 2013 року, їх планується завершити у четвертому кварталі 2017 року. Новий тунель довжиною 1822 м матиме дві колії. Його пропускна здатність збільшиться до 100 поїздів на добу. Потяги рухатимуться в тунелі зі швидкістю до 60 км/год.
Загальна вартість проекту з будівництва тунелю – 2,2 млрд грн. Із них у 2016 році загалом освоєно 1,08 млрд грн, у тому числі 325 млн грн. У структурі освоєних коштів: 533,6 млн грн за кредитом ЄБРР (у цьому році – 30,2 млн грн), 239,2 млн грн від ЄІБ (використані цього року) та 308,3 млн грн – кошти ПАТ "Укрзалізниця" (55,6 млн грн цього року).
Тунель має велике стратегічне значення для України, тому що 60% перевезень через західний кордон України йдуть саме через нього.
Дивись ще:
В Карпатах завершили перший етап будівництва Бескидського тунелю:фоторепортаж