Новина - Транспорт та інфраструктура - За прикладом Німеччини: у Львові створять "зелений" район
У Львові дають старт проекту "Зелений район", у рамках якого одну з вулиць мікрорайону "Рясне" обладнають "зеленими технологіями", використовуючи досвід німецького Фрайбурга. Згодом експеримент поширять і на весь район, кажуть у ЛМР.
Наприкінці жовтня представники Львівської міської ради зустрілися з керівництвом міжнародного департаменту міської ради Фрайбурга, який є одним із найбільш енергоефективних та озеленених міст Німеччини. Саме тоді вперше виникла ідея проекту "Зелений район". У рамках його реалізації, Львів буде застосовувати концепцію досвіду міста-партнера. Також буде обговорено тему адаптації до змін клімату. До проекту повинні бути залучені й мешканці району, громадські активісти та місцева влада.
"Ми беремо конкретну вулицю, а тоді залучаємо фахівців німецького міста Фрайбург, які приїдуть до Львова і будуть цю вулицю обстежувати. Зважаючи на ту увагу, яку сьогодні прикуто до району Рясне, ми вирішили обрати саме його для впровадження "зелених" технологій та енергозбереження. Упродовж 6-8 лютого будемо активно працювати з мешканцями Рясного та активістами, аби обрати ключові проекти, які можна там реалізувати. Ми говоримо про конкретні об’єкти, які є на території району, – школи, заклади дозвілля, житлові будинки, різні громадські простори", – розповідає заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко. Водночас, додає, що важливою складовою втілення проекту є максимальна співпраця з мешканцями мікрорайону та врахування їхніх побажань.
"Місто Фрайбург є нашим містом-партнером уже досить давно – впродовж 26 років. Воно, направду, є і має право вважатися "зеленою столицею" Німеччини. Це місто має найбільше досвіду у розробці та впровадженні енергозберігаючих технологій. Відтак, ми звернулися саме до цього нашого партнера і, коли вони нас підтримали, спільно подалися на фінансування до німецької організації Engagement Global у рамках пакету "Швидкий стартовий пакет допомоги Україні". Ми перемогли й отримали фінансування на роботу експертів у Львові. Йдеться про 49 тис. 552 євро.
Експерти, які розроблять цю концепцію, передбачають, що її можна буде наслідувати для інших районів Львова та інших міст по всій Україні", - зазначила начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин ЛМР Тетяна Хабібрахманова.
Концепція, яку розроблять та реалізують на прикладі однієї вулиці, мають намір застосувати в майбутньому й у інших районах міста. Надалі планується створення концепції енергозберігаючого кварталу.
Дивись ще:
Wizz Air повертається: скільки коштуватиме злітати зі Львова до Вроцлава на травневі свята
Водію на замітку: які дороги Львівщини ремонтуватимуть цьогоріч
Обережно: у Львові собаки гинуть через отруту, розкидану на вулицях