Добра новина: уздовж руху трамвая на Сихів встановлять "розумні" світлофори

фото з сайту Basic Group

фото з сайту Basic Group

Транспорт та інфраструктура
21 березня 2017 17:17

Світлофори з адаптивною системою регулювання вже діють вздовж трамвайних маршрутів №2 та №6.

Цього року планують встановити ще кілька "розумних" світлофорів. Про це у коментарі  Tvoemisto.tv розповів начальник відділу "Інститут стійких транспортних систем" ЛКП "Львівавтодор" Ігор Могила.

"Вже встановлено два світлофорні об’єкти на перехресті вулиць Франка – Левицького – Князя Романа та Кн. Романа –Шухевича. Однак, деякий час вони функціонуватимуть як звичайні. Також плануємо встановити 6-7 об’єктів за маршрутом трамвая №8. Кошти передбачені кредитом на трамвайну лінію. Першочергове завдання адаптивних світлофорів – забезпечити пріоритетний проїзд трамваю".

Як додав Ігор Могила, виконати поставлене завдання – пришвидшити рух трамвая на 20% – на маршрутах трамваїв №2 та №6 вдалося (не беручи до уваги вимушених затримок – ДТП, несправність трамвая тощо).

Вартість одного "розумного" світлофорного об’єкта (з адаптивною системою регулювання) становить близько 700 тисяч гривень. Звичайного – 300 тисяч. Відмінність – адаптивний об’єкт враховує трафік руху, завантаженість вулиці тощо. З 150-ти світлофорних об’єктів, які є на балансі ЛКП "Львівавтодор", 30 є адаптивними. З часом планується заміна усіх звичайних світлофорних об’єктів.

Додамо, "розумні" світлофори за допомогою відеодетекторів підлаштовують тривалість дозвільних сигналів під транспортні потоки. Окрім того, вони забезпечують пріоритетний рух трамваїв на маршрутах №2 та №6 (під час наближення трамвая до перехрестя – для нього вмикається зелений сигнал). Також на цих перехрестях є система відеонагляду, що є інструментом для оператора, який відслідковує утворення заторів, ДТП та інші події й повідомляє про них диспетчерів громадського транспорту. 

Добра новина: уздовж руху трамвая на Сихів встановлять "розумні" світлофори фото

Також Ігор Могила додав, що дотик пішохода до спеціального детектора не передбачає негайного увімкнення зеленого світла: "Система лише отримує сигнал про те, що пішохід очікує припинення руху автівок. Система не реагує на дотик пішохода миттєво та не вмикає "зелений" одразу ж".

Дивись ще:

Водіям на замітку: які львівські вулиці зараз ремонтують

Будь в курсі: як курсуватимуть львівські трамваї під час ремонту Личаківської

Велике трамвайне кiльце: з центру Львова до автовокзалу збираються запустити трамвай

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах