Ходи пішки: у Львові оголосили у розшук 160 автобусів

Новина - Транспорт та інфраструктура - Ходи пішки: у Львові оголосили у розшук 160 автобусів

Новина - Транспорт та інфраструктура - Ходи пішки: у Львові оголосили у розшук 160 автобусів

Транспорт та інфраструктура
24 сiчня 2018 17:56

Міністерство юстиції офіційно оголосило у розшук всі 160 автобусів найбільшого львівського перевізника – комунального АТП-1 і зобов’язало поліцію затримувати ці автобуси, доставляти на штрафмайданчик та вилучати документи на них. Патрульна поліція Львова уже затримала сім комунальних автобусів, серед яких чотири – нові "Електрони". Як пише zaxid.net, вилучення міських автобусів пов’язане з відмовою Львівської міськради виплатити борг за придбані у 2009-2010 роках 32 автобуси ЛАЗ.

Рішення про оголошення в розшук усіх 160 автобусів АТП-1, на які ще в жовтні суд наклав арешт, відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України ухвалив 28 грудня. Згідно з цим рішенням, поліція внесла номери усіх розшукуваних автобусів у системи "Рубіж", яка автоматично виявляє автомобілі, що перебувають у розшуку. Системою "Рубіж" обладнані усі стаціонарні пости і частина патрульних автомобілів поліції і при її спрацюванні поліцейські зобов’язані затримати і доправити на арештмайданчик розшукуваний транспортний засіб.

Станом на вечір 23 січня, за словами директора АТП-1 Ореста Хамули, поліція вже забрала на штрафмайданчик три старі великогабаритні автобуси, а на чотири нові "Електрони" поліція вилучила документи, відтак вони не можуть виїжджати з території АТП-1. Таким чином, зазначив Орест Хамула під час засідання інженерної комісії Львівської міськради, водії семи автобусів лишилися без роботи і найближчим часом можуть звільнитися. У подальшому, за словами Хамули, поліція може вилучити будь-який автобус, якщо його зафіксує система "Рубіж".

Зазначимо, арешт на все майно та рахунки АТП-1 накладений через борг у 28 млн грн перед ТзОВ "Львівські автобусні заводи" за придбані у 2009-2010 роках автобуси ЛАЗ.

У жовтні 2017 депутати вже приймали ухвалу про меморандум між з ТзОВ "Оптимум Фактор", яке отримало від ТзОВ "Львівські автобусні заводи" право вимогу боргу, АТП-1, ЛМКП "Львівтеплоенерго" та ЛКП "Львівводоканал". Меморандум передбачав, що АТП-1 має заплатити "Оптимум Фактор" 19,6 млн грн, а "Оптимум Фактор" своєю чергою анулювати ще 4 млн грн боргу. Крім того, "Оптимум Фактор" мав сплатити борги ЛАЗу за тепло та воду. Однак вже під час наступного засідання сесії депутати ЛМР прийняли нову ухвалу, якою відмовились від підписання меморандуму. Причиною скасування меморандуму стало те, що вже після прийняття ухвали про меморандум у Львівській міськраді з’ясували, що ТзОВ "Львівські автобусні заводи" досі не виплатило своїм працівникам заборгованість із заробітної плати.

Тепер же, коли всі автобуси АТП-1 оголошені в розшук, на засідання сесії Львівської міськради 25 січня винесуть нову ухвалу про меморандум. Проект меморандуму передбачає, що АТП-1 визнає борг у сумі 28 млн грн за придбані ЛАЗи та зобов’язується сплатити "Оптимум Фактор" 20,3 млн. При цьому "Оптимум Фактор" зобов’язується сплатити борги ЛАЗу за воду, тепло та виплатити близько 2,5 млн грн заборгованої зарплатні працівникам ЛАЗу. Раніше АТП-1 вже сплатило 4,5 млн грн виконавчій службі для погашення боргів по зарплатні перед працівниками ЛАЗу, а ще 4 млн грн "Оптимум Фактор" погодився пробачити після отримання основної частини боргу.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Розкажи бабусі: у яких львівських маршрутках пенсіонерам можна не платити

Матусям на радість: на яких маршрутах Львова курсуватимуть низькопідлогові автобуси

Новини України та світу 24 січня

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах