З двох частин: у Львові презентували проект сміттєпереробного комплексу

Новина - Транспорт та інфраструктура - З двох частин: у Львові презентували проект сміттєпереробного комплексу

Новина - Транспорт та інфраструктура - З двох частин: у Львові презентували проект сміттєпереробного комплексу

Транспорт та інфраструктура
02 березня 2018 17:53

У Львові вперше показали детальний проект сміттєпереробного комплексу. Про це  VG Львів повідомила прес-служба Львівської міськради.

Майбутній сміттєпереробний комплекс складатиметься із двох основних частин. Перша є механічною, йдеться про спеціальні сита, що розділятимуть відходи на дрібну фракцію (здебільшого органічні відходи) та неорганічні відходи. Дрібна фракція після цього потраплятиме на компостування, а неорганічні відходи потраплятимуть на сортувальну лінію, де відбуватиметься ручне сортування та відбір вторсировини. Після відбору вторсировини та компостування може залишатись залишок, який після додаткової обробки відправлятиметься на полігон.

Друга частина комплексу складатиметься із біологічної обробки відходів, що буде розташована у окремій будівлі. Йдеться про компостування органічної фракції відходів у спеціальних тунелях.

Усі потужності комплексу будуть розташовані у приміщенні під накритим дахом. Процес компостування органічних відходів та їхнього "дозрівання" триватиме від двох до п'яти тижнів, протягом цього часу подріблені відходи перебуватимуть у спеціальному закритому приміщення.

"Після завершення процесу дозрівання компосту буде додаткове сортування цієї маси, з якої мають бути виділені залишки металу та інших елементів. Додаткове досортування видасть небажані домішки, які складаються здебільшого з інертних частин. Усе це відбувається у будівлі, яка є закритою і має свою системи очистки повітря через систему біофільтрів", – розповів представник французької компанії Egis Крістофер Раунд.

Сміттєпереробний комплекс передбачає також будівництво цеху, де вироблятимуть РДФ–паливо, яке може бути використане на цементних заводах. Відбір матеріалів для виробництва палива може здійснюватися на етапі ручного сортування, коли забирають горючі матеріали для виготовлення високоякісного палива. РДФ-паливо нижчої якості також можна виготовляти з компосту.

Після введення у експлуатацію сміттєпереробний завод зможе переробляти 65% всіх відходів, що продукують у Львові. 35% відходів будуть захоронювати на полігоні, однак під час "дозрівання" з компосту заберуть більшу частину рідини, яка б могла перетворитись у фільтрат. Вартість переробки 1 тонни сміття на сміттєпереробного заводі становитиме приблизно 1 тис. грн.

З двох частин: у Львові презентували проект сміттєпереробного комплексу фотоДИВИСЬ ЩЕ:

Дізнайся: де у Львові виділили землю під завод із переробки сміття

Нові технології: львів’яни зможуть стежити за смітниками з мобільного додатку

Новий тариф: у львівській мерії пояснили причини здорожчання вивозу сміття

Новини України та світу 2 березня

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах