Затамуй подих: на яких львівських перехрестях найбрудніше повітря

Новина - Транспорт та інфраструктура - Затамуй подих: на яких львівських перехрестях найбрудніше повітря

Новина - Транспорт та інфраструктура - Затамуй подих: на яких львівських перехрестях найбрудніше повітря

Транспорт та інфраструктура
18 квiтня 2018 17:14

Хімічна лабораторія КП "Адміністративно-технічне управління" провела аналізи повітря на 30 перехрестях Львова. Про це  VG Львів повідомила  прес-служба Львівської міськради.

На 23 обстежених міських перехрестях виявлено перевищення забруднюючих речовин. 

Як розповів начальник хімічної лаборатої Ігор Гуменний, ситуація в центральній частині міста покращується. 

"Після того, як відбувся перерозподіл руху транспорту та ремонти вулиць, нам стало важче знайти високу концентрацію забруднення на площі Міцкевича, на проспекті Свободи. Проспект Чорновола з перетином Городоцької позбавився острівця – тепер там повітря стало чистішим", – розповів tvoemisto.tv Гуменний.

За його словами, в середмісті ситуація стабільна: фахівці спостерігають перевищення максимально удвічі більші від норми. Гранична норма оксиду вуглицю в повітрі складає 5 мг, а в найбільш забрудненій точці міста, на перехресті вулиць Шевченка та Левандівської, наразі знайшли 10 мг оксиду вуглецю.

"На вулицях Широкій, Сяйво ми спостерігали досить високий рівень забруднення. Городоцька-Наливайка досить забруднена, рівень забрудненості перевищує норму удвічі. Проте таких високих показників, котрі ми спостерігали ще 5 років тому, вже немає", – сказав він.

Він додав, що негативний вплив на здоров’я людини, що перебуває в забрудненому середовищі, може бути відчутним не одразу. Люди можуть відчувати втому, запаморочення і не знати, що це спричинено транспортом, що виділює забруднюючі речовини, котрі поступово накопичуються в організмі.

"Біля пам’ятника Міцкевичу в нас колись перевіщення були в 2,5 рази, а зараз його нема і це тішить. Покращилася ситуація із Підвальною вулицею, Личаківською, площею Митною. З кожним роком тенденція йде до покращення. Можу стверджувати, що концентрація забруднючих речовин в комплексі зменшилася на 25% за останні роки", – додав він.

Ігор Гуменний вважає, що порівняно із Києвом та Одесою, ситуація із забрудненням повітря у Львові не найгірша. Щоб забруднення зникло, місту необхідно активно пропагувати екологічний вид транспорту: електрокари та велосипеди.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Прихопи граблі: львів'ян кличуть на толоку у парк

В яку ціну квитки: у Львові стартував сезон атракціонів

Улюблені місця: де у Львові можна зустріти Святослава Вакарчука

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах