Дивись трансляцію: як на Львівщині відкривають Бескидський тунель

Ремонт Бескидського тунелю завершено

Ремонт Бескидського тунелю завершено

Транспорт та інфраструктура
24 травня 2018 14:00

24 травня на Бескидському перевалі в Карпатах відкрили після ремонту Бескидський тунель. На його відкриття приїхав Президент України Петро Порошенко.

.

"Це - не лише найбільший інфраструктурний проект, реалізований у нас в країні протягом останніх десятиліть. Це - проект, завдяки якому Україна стає ще ближчою до Європейського Союзу, а Євросоюз - до України. Адже він - частина міжнародного транспортного коридору, який прямує територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід. Тут проходить до 40% наших транзитних вантажів у напрямку Західної і Центральної Європи", - заявив Порошенко.

Рух поїздів через новий двоколійний Бескидський тунель запустять із 25 травня. Його довжина становить 1 765 метрів, а глибина — 180 м. Ширина тунелю становить 10,5 м, висота — 8,5 м.

Новий тунель розташований за 22 м від старого спорудження, яке за понад сто років роботи вийшло з експлуатації, стане частиною транспортного коридору, який проходить через Італію, Словенію, Угорщину, Словаччину і Україну. Старий тунель використовуватимуть як робочу штольню з обслуговування нового, а також для евакуації людей у разі виникнення аварійних ситуацій.

Активні роботи на будівництві розпочали у 2013 році, після проведення міжнародного тендеру і затвердження проекту, хоча тендер на реконструкцію Бескидського тунелю оголосили ще 2006 року. Підготовчі роботи розпочали у 2011 році. Спершу його планувати відкрити у 2016 році, втім через економічну кризу та війну на Сході, основні роботи завершили лише у жовтні торік.

Новий двоколійний залізничний тунель має пропускати до 200 поїздів на добу швидкістю 60-70 км/год. Для порівняння, через попередній тунель проїжджали 47 поїздів на добу зі швидкістю 15-40 км/добу. Загальна кошторисна вартість будівництва за проектом становить 102 млн євро.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Схема: на Сихові змінили організацію руху транспорту

Втричі дорожче: біля львівського аеропорту зросла вартість паркування

Перелік: які дороги ремонтуватимуть у Львові цього року

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах