Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір

Новина - Транспорт та інфраструктура - Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір

Новина - Транспорт та інфраструктура - Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір

Транспорт та інфраструктура
19 червня 2018 13:47

У Львові триває реставрація "Чорної кам'яниці", яка розпочалася восени 2017 року. Від того часу реставратори провели обмірні роботи методом лазерного сканування. Після комплексного дослідження об'єкта фахівці розпочали реставрацію аттика і даху кам'яниці. Зокрема, реставратори планують частково змінити конструкцію даху, щоб максимально відвести дощову воду від фігурних елементів аттика і запобігти їхній руйнації після відновлювальних робіт, повідомляє zaxid.net.

Окрім того триває робота над фасадом кам'яниці. Цього року планують реставрувати четвертий, третій, а також частину другого поверху. За словами головного архітектора проекту реставрації "Чорної кам’яниці" Юрія Дубика, частина рустів на фасаді кам'яниці пошкоджена. Їх реставруватимуть способом пастування і витісування окремих кам'яних вставок. Через це фасад будівлі тимчасово втратить свій фірмовий темний колір, однак ненадовго – вставки згодом зафарбують.

Архітектор заперечив припущення про те, що після реставрації фасад "Чорної кам’яниці" може стати кольоровим.

"Відомо, що будівля не завжди була чорного кольору. Під час досліджень ми виявили сліди поліхромії на фасаді, однак достовірних даних про вигляд фасаду в нас нема. Тож кам'яниця збереже свій колір. У цьому випадку недоречно вдаватися до епатажу", – розповів Юрій Дубик.

Він також повідомив, що вже цього року п'ять скульптур, які прикрашають фасад кам'яниці демонтують на реставрацію. Востаннє їх реставрували у 1980-ті рр. Дослідження засвідчили, що тоді реставратори використали несумісний матеріал, який тепер тріскає і відпадає.

"Проектом передбачена камеральна реставрація скульптур у зимовий період. Проводити реставраційні роботи в жовтні і листопаді у наших погодних умовах не можна. Тож восени ми плануємо демонтувати фігури і реставрувати їх у приміщенні, щоб не втрачати часу", – пояснив Юрій Дубик.

Проект реставрації передбачає, що кам'яниця стане доступнішою для людей з інвалідністю. Щоправда, сходинок у коридорах на першому поверсі будівлі демонтовувати не будуть. Натомість використають портативні мобільні пандуси, які уможливлять доступ людям на візках до внутрішніх приміщень. Встановлення ліфта актуальний проект реставрації не передбачає.

Нагадаємо, що в 2016 році Львівський історичний музей виграв грант Посольського фонду США збереження культурної спадщини на реставрацію "Чорної кам’яниці". Грант становить 275 тис. доларів. Щуе 29 тисяч доларів до кошторису реставрації вніс музей. Згідно з планом, реставрація кам'яниці триватиме до 30 жовтня 2019 року.

Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото

Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото 1

Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото 2

Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото 3

Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото 4

Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото 5Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото 6Дізнайся чому: львівська "Чорна кам’яниця" змінить колір фото 7

ДИВИСЬ ЩЕ:

Храми та будинки: що реставруватимуть у Львові цього року

Що зміниться: у найстарішому храмі Львова триває реставрація

Фотофакт: у Львові згоріла дерев’яна церква

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах