Фонтан біля Оперного не перестає дивувати. Фото: Львівська міська рада
Напередодні ввечері, 22 жовтня, біля Оперного театру в центрі міста запрацював новий сухий фонтан, який вже встиг зачарувати львів’ян своєю красою. Але зовнішній вигляд далеко не єдина перевага цього фонтану, адже в нього є ще кілька особливостей – він ще й ароматизований, музичний та метеозалежний.
Про це розповіла менеджер проекту від підрядної компанії «ТермоБуд», яка проводила будівництво фонтану, Наталя Шевчук.
Биття струменів води синхронізовано працює з музикою, яка звучить. Музику з кольоровим освітленням планують вмикати в обід, орієнтовно о 12:00, і після – о 18:00. Наразі є записи композицій на 25 хвилин, їх вмикатимуть мінімум двічі, щоби музика звучала годину часу. А в інший час робочого дня фонтан буде працювати у звичайному режимі.
Щодо музики, то будуть звучати твори різних українських композиторів, і один твір азербайджанського композитора, як подяка фонду «Сокар» за фінансування робіт. Композиції будуть змінюватися. Так, на Різдво будуть звучати колядки. До слова, колонки, які розташовані на газонах, зараз працюють лише на 50%.
Ще одна особливість фонтану – він є ароматизований. Тобто у техприміщенні можна засипати різні ароматизатори із запахами кави чи шоколаду і ці аромати виходитимуть від струменів води. Але таке можна робити лише у літній період.
Новий фонтан біля Оперного театру також є метеозалежний. Тобто, коли різко розпочнеться злива чи сильний вітер, він автоматично виключається.
Загалом у фонтані встановлено 72 форсунки канадського виробника. Гарантійний термін роботи цих форсунків — 10 років. Вони є різних видів, тож висоту струменю води також можна регулювати.
«Форсунки є трьох видів. Найбільші форсунки знаходяться посередині - вода у них може підніматися на висоту 10 м. Плануємо, що на таку висоту їх будуть налаштовувати на свята. Далі йдуть менші форсунки, а крайні форсунки зроблені у вигляді квіточки, через що вони дуже гарно відтворюють хвилі», - пояснила Наталя Шевчук.
Також цікаві особливості заховані й в облаштуванні нового освітлення. Тут намагалися створити правильну вечірню атмосферу світлом, яка би «працювала» як контекст для будівлі театру. Тож на площі облаштували декоративне світло абеткою Морзе, де зашифроване 4 речення:
«Ці світлові лінії викладені поміж плиткою так, щоб вони направляли погляд до Оперного театру через фонтан. Оскільки фонтан має динаміку руху та світла, світлові лінії також є динамічними, а інтенсивність свічення синхронізується із музикою. Таке рішення створює цілісність площі», — пояснила Наталя Шевчук.
Нагадаємо, новий сухий фонтан біля Оперного театру у Львові є подарунком місту від компанії SOCAR, яка повністю фінансує роботи. Приблизна вартість 1,5 мільйонів доларів.
Зазирни у майбутнє: опублікована візуалізація реконструйованої площі біля Оперного