Вивіски у Львові: який вигляд повинні мати, аби їх не демонтували

Вивіски у Львові: який вигляд повинні мати, аби їх не демонтували.

Вивіски у Львові: який вигляд повинні мати, аби їх не демонтували. Фото: Юрій Богун.

Транспорт та інфраструктура
11 квiтня 10:48

Виконком Львівської міської ради затвердив оновлений порядок розміщення вивісок на території Львівської громади. Розповідаємо про те, якими мають бути вивіски у Львові, аби їх не демонтували.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Вивіска не має перечити композиції фасаду, його деталям та матеріалам

У Львові впорядковують розміщення вивісок ще з 2011 року, тоді був розроблений перший такий документ. Його оновлювали у 2016 році, а тепер відкоригували деталі та внесли уточнення і доповнення до попередньої версії.

У департаменті архітектури та просторового розвитку Львова розповідають, оновлений порядок розміщення вивісок у Львові більше ставить у рамки габарити вивісок та акцентує на гармонійному співвідношенні вивісок з фасадами будинків.

«Вивіска не має перечити композиції фасаду, його деталям та матеріалам. Ми багато уваги приділяємо габаритам і пропорціям вивісок. Ці вимоги містяться і в попередніх положеннях, але зараз ми деталізуємо окремі вимоги щодо розташування, поєднання з  архітектурними деталями фасадів, особливо в історичній частині міста. Положення містить уточнені вимоги щодо вигляду самих вивісок - рекомендації щодо матеріалів, кольорів, шрифтів та композиції елементів. Також ми акцентуємо на приміщеннях з кількома підприємцями, так званих комплексних проєктах. В таких випадках вивіски мають бути запроєктовані як комплекс, розташовані  на одній осі, мати однакові пропорції. Також працюємо з освітленням. Вивіски можуть бути освітлені, але ми вже врегульовуємо яскравість світла, щоб уникати візуального засмічення міста, адже це одна з головних цілей цього документу», – розповів начальник управління формування середовища департаменту архітектури і просторового розвитку Львівської міської ради Михайло Шевченко.

Вимоги щодо інклюзивності

У порядку встановлення вивісок враховують вимоги щодо інклюзивності. Йдеться про висоту розміщення вивісок, розмірів і типів шрифтів, дублювання інформації шрифтом Брайля.

Спеціальна брошура для підприємців 

Також у міськраді підготували спеціальну брошуру для підприємців. Тут графічні додатки на прикладах пояснюють правила  розташування вивісок, вимоги щодо їх габаритів та матеріалів, тощо. Також брошура містить приклад оформлення документів для погодження вивіски.

1046 звернень за рік 

За 2024 рік до управління формування міського середовища надійшло 1046 звернень щодо облаштування вивісок, з них: 689 погодили, а 357 відмовили. А від початку 2025 року надійшло вже три з половиною сотні звернень щодо облаштування вивісок у місті.

Хто контролює законність вивісок у Львові 

Контролюють законність вивіски у комунальному підприємстві КП «Адміністративно-технічне управління». Його фахівці щодня виїжджають на місця, перевіряють, складають протоколи, а за потреби і демонтують вивіски. У 2024 році вони зафіксували 1185 розміщених без дозволів вивісок і демонтували 1046.

«Найчастіше ми стикаємось з самовільно розміщеними вивісками без необхідних дозвільних документів. Таких є близько 80%. Менше випадків з невідповідністю, коли підприємці погодили паспорт вивіски, але розміщують її з певними порушеннями. Це можуть бути інші розміри, невідповідна конструкція чи як вона відображена. Таких випадків порушень є близько 20%», – розповів начальник відділу оперативного реагування ЛКП «Адміністративно-технічне управління» Олег Процайло.

Примусовий денмонтаж вивісок 

За словами Олега Процайла, порушникам скеровують вимогу і дають час на усунення невідповідностей. Якщо підприємець не демонтує вивіску добровільно, її розберуть примусово.

«Ми виїжджаємо на місце і проводимо примусовий демонтаж. Демонтовані конструкції відправляємо на склад тимчасового зберігання, де вони зберігаються до року. Якщо підприємець за цей час не звернувся, щоб їх повернути, вивіску утилізуємо. Зараз більшість вивісок у нас на складі – це самовільно встановлені вивіски, які підприємці розмістили без погодження», – додав Олег Процайло.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах