Штраф за перевищення швидкості: чому колись є 50% знижки в перші 14 днів, а колись нема

Штраф за перевищення швидкості: чому колись є 50% знижки в перші 14 днів, а колись нема -

Штраф за перевищення швидкості: чому колись є 50% знижки в перші 14 днів, а колись нема - фото: gettyimages.com/galitskaya

Транспорт та інфраструктура
11 квiтня 13:16

В Україні діє правило, за яким порушник може сплатити лише половину штрафу за перевищення швидкості, якщо зробити це протягом 10 банківських або 14 календарних днів. Але іноді ця знижка недоступна — Vgorode розібрався чому.

Водії часто стикаються з ситуацією: одного разу штраф за перевищення швидкості можна оплатити з 50% знижкою, а наступного — вже ні. З'ясувалося, що усе залежить від того, в якому порядку винесено постанову — у спрощеному або загальному.

Що таке знижка 50% і як вона працює

Згідно із законодавством, якщо водій сплатить штраф протягом 10 банківських або 14 календарних днів із моменту винесення постанови, він має право на 50% знижку. Це означає, що замість 340 гривень, наприклад, можна сплатити лише 170.

Але така можливість надається лише тоді, коли постанова про накладення штрафу винесена за спрощеною процедурою, без додаткового розгляду справи або оскарження.

Коли знижка не діє

Є кілька випадків, коли знижка не застосовується. Це трапляється, якщо:

  • Порушник не погоджується з постановою і подає клопотання про розгляд справи у присутності або подає пояснення;
  • Водій оскаржує постанову — у такому випадку автоматично втрачається право на знижку;
  • Поліцейський на місці зупиняє водія та складає протокол за загальною процедурою, а не фіксується порушення в автоматичному режимі (наприклад, камерами);
  • Йдеться про адміністративне правопорушення, за яким законом не передбачена спрощена процедура.

У всіх цих випадках знижка 50% не діє, і водій повинен сплатити повну суму штрафу.

Як зрозуміти, чи доступна знижка у вашому випадку

Після фіксації порушення у застосунку "Дія" або в Кабінеті водія (зазвичай, за кілька днів) з’являється інформація про штраф. Якщо навпроти вашої постанови є вказівка на можливість сплати зі знижкою — її можна використати. Якщо такої позначки немає — рішення було прийняте не за спрощеною процедурою.

Приклад з життя

Водія зупинили патрульні поліцейські, які за допомогою TruCam визначили перевищену швидкість – 73 км/год. На місці патрульні винесли постанову про штраф у 340 гривень.

Дочекавшись інформацію про це в додатку "Дія", водій намагався оплатити штраф, але знижки в 50% не пропонувало. Тоді людина зайшла в Особистий кабінет водія, де не просто не було вказано інформацію про знижку, а ще й уточнено, що через 16 днів штраф буде вже 200%:

Скріншот з кабінету водіяСкріншот з кабінету водія

Як з'ясувалося, так як йдеться не про автоматичну фіксацію порушення, а про живу зупинку патрульними, які винесли постанову на місці. Це принципово інша ситуація, ніж із «листами щастя» від камер.

Чому немає знижки 50%:

  •  Знижка 50% передбачена лише для штрафів, винесених за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі (камери автофіксації), відповідно до статті 279-1 КУпАП.
  •  Якщо ж водія зупинили патрульні з TruCAM (лазерний радар) і склали постанову на місці, — це вже звичайна справа про адмінпорушення, і тут знижка не передбачена.

А якщо не зупинятися на вимогу патрульного для виписування постанови, то воно буде "автоматичне"? І тоді буде знижка?

Якщо не зупинитися на вимогу патрульного, то ситуація могла б розвиватися ще гірше. Патрульні можуть відкрити справу за непокору вимозі поліцейського (ст. 185-1 КУпАП). Це вже окреме порушення, і за нього передбачений штраф або навіть адміністративний арешт.

Тому не зупинитися може бути ще гірше, ніж перевищення швидкості. Краще все ж зупинятися.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах