Регіональний ландшафтний парк "Знесіння"

Регіональний ландшафтний парк  Знесіння
Город:
Львов
Адрес:
вул. Новознесенська, 32
Район:
Личаківський район
Телефон:
+38 (032) 297-53-56, +38 (0930 940-85-45, +38 (097) 299-40-04
Что рядом:
300м 500м 1000м
ОПИС

Сам парк має площу 312,1 га, проте для регулювання впливу міського оточення і формування єдиного природно-архітектурного ансамблю парку та прилеглих територій виділено охоронну зону площею 473,61 га. Загальна площа парку разом з охоронною зоною - 785,71 га.

На території парку розташовані:

  • - природні ландшафти;
  • - окремі цінні комплекси та об'єкти природи, історії, культури, котрі підлягають особливій охороні, зокрема археологічні знахідки з дохристиянського та значно давніших періодів;
  • - історико-культурні зони (місця визвольних боїв, місця функціонування культурно-освітніх та національних осередків, цвинтар середини XIX століття);
  • - малоповерхова житлова забудова з присадибними ділянками, історична квартальна середньоповерховаа забудова;
  • - музей народної архітектури і побуту "Шевченківський гай"; 
  • - промислова зона (2 активні підприємства, залізнична колія);
  • - заклади освіти, лікувальні установи, церкви, монастирі, спортивні, військові об'єкти, інженерні споруди і мережі.

Рельєф представлений львівськими пагорбами: Стефана, Льва (Лиса або Піщана), Баба (Рід), Хомець. Територія парку розташована неподалік від Головного європейського вододілу, що розділяє Балтійське та Чорне моря. У парку протікають Глибокий і Кривчицький струмки, потік Хомець (усі - притоки Полтви).

На території парку можна побачити рідкісні степові рослини, оголені пісковики та вапняки зі скам'янілими залишками морської фауни, вкриті лісом горби, долини з озерами і струмками.

Позаяк територія парку історично входила до складу приміського села Знесіння, тут є житлова забудова, церкви Вознесіння Господнього та Святого Іллі, колишній костел Святого Войцеха, старий Знесінський цвинтар, фармацевтична фабрика і склозавод. На території парку розташовані також фундамент старої оборонної вежі XIII–XIV століть, доріжки для спуску на гірських лижах. Територія парку належить до категорії земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

Дирекція парку розташована на вул. Новознесенській, 32.