Львівський театр опери та балету ім. С. Крушельницької

Рейтинг закладу

1.8
#6
із 6 підприємств у рейтингу категорії Театри

* рейтинг працює у тестовому режимі
Дуже добре
1
Добре
0
Непогано
0
Погано
0
Жахливо
4

Про компанію

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької сьогодні - це великий творчий колектив, що має великі творчі здобутки, і, насамперед, це турбота про збереження сценічного життя української оперної і балетної класики. У репертуарі театру зараз 10 українських музично-сценічних творів. Важливо підкреслити, що такої кількості українських вистав немає в жодному аналогічному театрі України. Щодо опер зарубіжних композиторів, то більше десятка вивчені мовою оригіналу: "Отелло", "Аїда", "Травіата", "Набукко", "Бал-маскарад" Д. Верді, "Тоска", "Богема" і "Мадам Батерфляй" Д. Пуччіні, "Сільська честь" П. Масканьї та "Паяци" Р. Леонкавалло - італійською, "Кармен" Ж. Бізе - французькою, "Страшний двір" С. Монюшка - польською, "Іоланта" - російською.

Нещодавно театр здобув статус Національного. Цю історичну для Львова подію 5 жовтня 2005 р. у дзеркальному залі перед працівниками театру проголосив Президент України Віктор Ющенко, відзначаючи великі заслуги всього нашого колективу, високий виконавський рівень солістів, хору та оркестру.

Розповідаючи про сучасні дні театру, не можна оминути його ходи в ногу з технічним прогресом. Тут з'явилося електронне табло, яке, завдяки перекладові на рухомій стрічці, дає можливість українському глядачеві краще розуміти зміст опер, виконуваних іноземними мовами. Сцена збагатилася досконалим світлом із Японії (театр отримав його, вигравши грант у конкурсі серед багатьох театрів Східної та Центральної Європи). В театрі постійно триває оновлення, удосконалення закулісної частини. Відремонтовано і устатковано хоровий, балетний і репетиційний зали.

Працівники всіх цехів - і творчих, і технічних - вкладають частку своєї душі для процвітання театру, який став їх долею, їх гордістю, їх щастям. Львів'яни радіють, що один з найкращих театр

Театр вшановує пам'ять про тих українських митців, які в різні періоди його історії творили йому славу. У 2002 році в дзеркальному залі було встановлено пам'ятник патронесі Львівської Опери Соломії Крушельницькій (скульптор Ярослав Скакун) - до 130-річчя від дня її народження. Портретну галерею доповнили бюсти співаків Олександра Мишуги, Модеста Менцинського, художника Євгена Лисика, диригента Ярослава Вощака.

Це чат - пиши та читай 👇
Давайте покращим довідник 💪
Виправляй застарілі дані
Додавай нові компанії
Просувай свою компанію
(coming soon)
Не виходить внести правки? Зв'яжіться з нашим редактором довідника в Telegram

Компанії поряд

Завантаження...