Міжнародний фестиваль "Віртуози"

Міжнародний фестиваль "Віртуози-22"

Міжнародний фестиваль "Віртуози-22" фото: Львівська національна філармонія

З 19 травня по 4 червня у Львівській філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль "Віртуози-23".

фото: philharmonia.lviv.uaфото: philharmonia.lviv.ua

Під час Фестивалю пройде 15 концертів, виступлять 4 оркестри та 30 українських та іноземних солістів-віртуозів. Звучатиме класична музика на будь-який смак, відбуватимуться прямі трансляції подій для України та іноземних слухачів. Благодійні пожертви з онлайн-трансляцій буде спрямовано на підтримку музикантів, які залишаються в Україні. 

Так про цю едицію розповідає директор Львівської національної філармонії, диригент Володимир Сивохіп: 

«Визнані скарби класичної музики щоразу звучать на межі весни та літа, а фестиваль тим самим декларує свої незмінні принципи: вірність українському, жагу до творення та безперервний пошук прекрасного. Уже понад чотири десятки років «Віртуози» засвідчують свій професіоналізм та непохитність цінностей завдяки прихильності наших слухачів».

Тема 42-го фестивалю «Віртуози» пов’язана із непростим часом, у якому живе і бореться Україна. Наші «музи не мовчать»: музиканти продовжують освітлювати шлях до перемоги своїм мистецтвом, втішаючи душі й зранені серця. У фокусі Фестивалю — молоді українські віртуози; імениті іноземні виконавці, музика від бароко до сучасного танго, а також, найголовніше, — українське музичне мистецтво.

Програма фестивалю:

Концерт-відкриття: Незламність
19 травня, 18:00

Іскра святкування, грайливого жарту, а іноді й тужливий спогад, близький усім учасникам бесіди промайнуть під час наступного номера програми. А з вправною та переконливою солісткою вечора Катериною Тітовою концерт Амадея Моцарта таки завершиться гармонійною згодою. Насамкінець, вечір-свідчення «Незламності» увінчається символічною для українців композицією. Як відомо, першу версію Третьої симфонії Бориса Лятошинського радянська влада заборонила до виконання.

Titova Wiersocki Duo | *Дует Тітової та Вірсоцкі
20 травня, 17:00

Тонкощі ансамблевого чуття для сонати Вольфґанґа Амадея Моцарта, графічна філігранність ритуальної драми «на кістках» від Каміля Сен-Санса, шалений драйв під час циклу варіацій Вітольда Лютославського, і — як окремий всесвіт — химерна мальовничість сюїти Клода Дебюссі: ось неабиякий виклик для дуету піаністів, які виступають в найкращих залах світу. 

Героїка й лірика
21 травня, 18:00

Концерт покликаний передати враження, яке виникає, коли око зупиняється на улюбленому краєвиді, що викликає в душі прекрасні спогади — наприклад, про чудову місячну весняну ніч. Втілюватиме задум у життя солістка концерту Марія Клименко та Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під батутою Сергія Хоровця.

Настрої
23 травня, 19:00

У цьому концерті представить камерний альянс Володимира Шагая та Віталія Бобровського. Згідно з їхньою інтерпретацією, кожен український солоспів постане перед публікою як ціла опера в мініатюрі.

Мрії: українська надія
24 травня, 19:00

В програмі прозвучать твори українських композиторів, що досі залишались маловідомими: це легка, романтична, а часом і меланхолійна українська музика ХІХ–ХХ століть. Лисенко, Степовий, Ревуцький та Сильвестров, — всі романтики, мрійники та першовідкривачі нових шляхів, а також тонкі майстри фортепіано, що бачать цей інструмент як сокровенного друга, якому можна ввірити й власну сповідь.

Венеційський чарівник Вівальді
25 травня, 19:00

Яскравим акцентом виступу стане концерт «Ніч» — зовсім не картини ідилії італійської ночі, а справжньої містичної історії з нічними привидами, яка чудово розкриває найцікавіші тембральні можливості флейти соло. 

Музичні діалоги
25 травня, 19:00

Легкість фортепіанного концерту швейцарсько-французького композитора П’єра Віссмера у виконанні соліста Максима Шадька та Академічного симфонічного оркестру під батутою Вінсента Козловського подарує приємний післясмак неокласичних гармоній.

Легенда танго Астор
27 травня, 17:00

Історію танго цього разу викладатимуть музиканти з палкими серцями та знаннями, за власним дбайливо укладеним підручником П’яццолли. Тут все: і забуття, і свобода, і таємниця, і — як без цього — незабутній музичний погляд на всі ці прояви життя від митця, що вже став Легендою.

Українська поема
27 травня, 20:00

Звісно, програма не оминає актуальних знаків теперішньої доби. Гіркою згадкою про Київ сьогодення та повітряні тривоги по всій Україні прозвучать нові твори Мортена Йессена та Тараса Зданюка.

Вагнер-Гала
28 травня, 18:00

Академічний симфонічний оркестр Луганської філармонії на чолі з Іваном Остаповичем забезпечуватиме інструментальне підґрунтя цій багатовимірній святковій події поряд з колективним вокалом Львівського муніципального хору «Гомін».

Гітара: земне і небесне
31 травня, 19:00

Цей концерт — про музику життя, що розцвітає у наших містах всупереч усьому. Кожен з творів оповідає чарівні історії — чи то про ошатне європейське містечко на воді — Венецію XVIII століття, чи про строкаті квартали Буенос-Айреса від ХХ століття й до сьогодні. Все це — у мікровсесвіті танго.

Присвята Маестро
1 червня, 19:00

Один з невеликого числа тих, хто заклав підвалини українського сьогодення — безпомильна характеристика для Мирослава Скорика. Присвяту композитору складатимуть львівські солісти та колективи у філармонії, для якої Маестро став патроном і символом музичного буття.

Моє серце бʼється
2 червня, 19:00

Подорож дивовижними бароковими Італією, Англією, Німеччиною та Францією щоразу відкриватиме слухачеві нові грані людських почуттів: від захоплення коханням до розпачу розлуки та слізних страждань.

Фантазія і Танець
3 червня, 18:00

В програмі талановитих харків’ян, лауреатів міжнародних змагань Ігоря Седюка та Олега Копелюка відкривається ціла його репертуарна історія у втіленнях світових та українських авторів. Під час вечора почуємо один з останніх творів Франца Шуберта, чуттєву фантазію для фортепіано в 4 руки.

Концерт-закриття: Молитва
4 червня, 18:00

 Симфонічні полотна Яна Сібеліуса і Йоганнеса Брамса постануть у нових контурах, а рефлексії Валентина Сильвестрова над українським славнем продовжать лінію пошуків та дослідження можливостей музики у події. 

 

 

 

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ще в розділі Фестивалі
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах