4 липня у Львові вперше розпочнеться Місяць авторських читань – найбільший транскордонний літературний фестиваль Центральної Європи. Щодня протягом липня паралельно у п’ятьох містах Європи – Брно (Чехія), Остраві (Чехія), Кошице (Словаччина), Вроцлаві (Польща) і Львові відбуватимуться виступи відомих письменників з чотирьох
Цього року ми отримали пропозицію від видавництва "Vetrne mlyny", щоб Львів долучився до Місяця літературних читань, відповідно Україна отримала статус "країни -почесного гостя" фестивалю, що означає найбільшу кількість українських учасників. Зокрема, у Місяці авторських читань візьме участь 31 український письменник, який відвідає з виступами всі п'ять міст у чотирьох країнах, де відбувається фестиваль.Разом з українськими авторами учасниками фестивалю буде 31 автор з Чехії, Польщі, Словаччини. Фестиваль кожного року має дві лінії - одна домашня, друга - гостьова.
Кожного дня, у Львові зокрема, відбуватимуться по два читання - це буде один український письменник та один зарубіжний.
Локацією ми обрали приміщення "Дзиги" і сподіваємось, що власне львів'яни звикнуть до того, що кожного липня, кожного дня у Львові відбуватиметься літературне читання. Вхід на всі заходи буде вільний. Про це розповів програмний директор ГО "Форум видавців" Григорій Семенчук.
Місяць авторських читань було започатковано у 1999 році чеським видавництвом "Vetrne mlyny". Щороку цей фестиваль запрошує представників однієї країни у статусі "почесний гість".
Протягом 16 років у проекті взяли участь письменники з Франції, Канади, Білорусі, Словенії, Польщі, Німеччини.
У 2015 статус "країни-почесного гостя" фестивалю отримала Україна, що означає найбільшу кількість українських учасників. Зокрема, у Місяці авторських читань візьме участь 31 український письменник, який відвідає з виступами всі п’ять міст у чотирьох країнах, де відбувається фестиваль. Разом з українськими авторами, учасниками фестивалю буде 31 автор з Чехії, Польщі і Словаччини.
Місце проведення заходів у Львові: КМЦ "Дзиґа".
Серед українських
Серед учасників з Польщі, Чехії та Словаччини: Ришард Криницький (Польща), Кшиштоф Варґа (Польща), Марош Крайняк (Словаччина), Тадуеш Домбровський (Польща), Земовіт Щчерек (Польща), Вітольд Шабловський (Польща), Тереза Боучкова (Чехія), Катержіна Тучкова (Чехія), Павел Ранков (Словаччина), Філіп Спрінґер (Польща), Йоанна Батор (Польща), Павел Смоленський (Польща), Міхал Айваз (Чехія), Павел Смоленський (Польща), Петер Ющак (Словаччина), Давід Ян Жак (Чехія), Юстина Барґельська (Польща), Іґор Малієвський і Томаш Пастернак (Чехія), Карол Сідон (Чехія), Кафка Бенд (Чехія), Владо Янчек (Чехія), Радка Денемаркова (Чехія), Ева Турнова (Чехія), Яцек Денель (Польща), Їржі Гаїчек (Чехія), Аґда Баві Пайн (Чехія), Міколай Лозинський (Польща), Іванна Ґібова (Словаччина), Петр Станчік (Чехія), Даніель Пастірчак (Словаччина), Іван Мотил (Чехія), Ріхард Пупала (Словаччина), Владо Шімек (Словаччина)
Сайт фестивалю — misyacavtorskykhchytan.com.ua, www.autorskecteni.cz,
Координатор проекту у Львові – Григорій Семенчук.
Організатори Місяця авторських читань в Україні: ГО "Форум видавців".
Головні організатори фестивалю: видавництво Vetrne mlyny (м. Брно, Чехія).
Партнери з проведення заходів у Львові: Чеський центр у Києві, Львівська міська рада, МО “Дзига”, Польський інститут у Києві, Посольство Словаччини в Києві, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Літературно-інформаційний центр (м. Братислава), Туристичний альянс (м. Львів), компанія “Еврокар”, компанія “ADAS”, компанія “TPC”, компанія “AVE”
Львів у новинах:
Гід по Парку культури у Львові: локації, ціни, проекти
Галереї, історичні коштовності, давні маєтки: огляд найголовніших музеїв Львова (фото, адреси, мапа)
Організатори концерту Потапа у Львові прокоментували обвал сцени з двома десятками людей