Гід зимовими Карпатами: їдемо на лижі на Плай

Їдемо на лижі на Плай. Фото: unsplash.com (умовне)

Лижники з нетерпінням чекають, коли в Карпатах засніжить, адже це дозволить нарешті відкрити зимовий сезон на гірськолижник курортах. Лижі, сноуборд та незабутні краєвиди зі засніжених висот із горням гарячого глінтвейну – все це подарує екстремальні відчуття та зарядить позитивними емоціями. Цього разу їдемо на лижі на Плай.

VG Львів дізнався, що цікавого пропонують гостям на гірськолижному куроті Плай взимку 2020-2021 та у скільки це обійдеться.

Гід зимовими Карпатами: їдемо на лижі до Славського

Як дістатися

Гірськолижний комплекс «Плай» розташований у Сколівському районі Львівської області біля селища Плав’є (траса Київ-Чоп), підніжжя гірського масиву Плай, на висоті 600 метрів над рівнем моря.

На поїзді можна доїхати до залізничних станцій Сколе або Воловець. Звідти автобусом або маршруткою потрібно буде дістатися безпосередньо в село Плав’є. Якщо їхати на власному автомобілі, то маршрут буде такий: Сколе — Козьова — Орява — Плав’є.

Головні траси курорту Плай

На території гірськолижного комплексу Плай прокладені траси, як для досвідчених лижників, так і для початківців. П'ять спускових трас (три червоні — середнього рівня), дві сині — легкого рівня, а також чорні — складні — у верхній частині гори.

Базові показники:

Всі траси на гірськолижному курорті Плай обробляються ратраками, які ущільнюють сніговий покрив до рівної дороги. Також тут працюють снігові гармати, що дозволяють кататися навіть тоді, коли погода не тішить снігопадами.

Відео з вебкамер на Плаї можна переглянути за посиланням.

Гід зимовими Карпатами: їдемо на лижі на Буковицю

Скі паси

Аби проїхатись схилом гірськолижного курорту Плай, для початку потрібно придбати спеціальний абонемент. Ці абонементи діють у день продажу та впродовж періоду, на який його придбали (до 5 днів). Абонементи, використані з порушенням правил, підлягають автоматичному блокуванню. Перепродавати чи передавати їх теж заборонено. Майте на увазі, якщо ви не використаєте абонемент – кошти вам не повернуть.

Якщо ви приїхали відпочити з дітьми віком до семи років, то разом із вами вони можуть пройти на підйомники безкоштовно.

Зазначимо, що на Плаю заборонено кататись на санчатах!

Прокат спорядження

Якщо ви не маєте власного сноуборду чи лиж – не проблема! Адже на території гірськолижного комплексу Плай розташований прокат професійного спорядження, де спеціалісти допоможуть вам його правильно підібрати.

Аби взяти на прокат спорядження (один комплект), потрібно залишити в заставу документ, який засвідчує особу. Якщо з собою такого документу немає, то замість нього можна залишити під заставу гроші – повну вартість орендованого спорядження. Цю заставу вам повернуть після повернення спорядження до прокатного пункту.

Пошкодив – відремонтують

Також на курорті Плай працює лижний сервіс, де вам зможуть підготувати спорядження до катання (гостріння кантів, нанесення парафіну, налаштування кріплень тощо), чи відремонтувати серйозні пошкодження.

Лижна школа

У гірськолижному комплексі Плай є школа лижників, де новачків швидко поставлять на лижі чи сноуборд, а відпочивальникам із досвідом допоможуть підвищити їхню майстерність. Інструктор визначить ваш рівень катання і навчатиме за програмою, яка відповідатиме вашим навичкам

Основні напрямки діяльності школи:

Щоби домовити про урок в лижній школі на Плаю, телефонуйте за номером телефону (067) 408 18 77.

Боулінг, більярд, дитячі розваги

У комплексі Плай працює професійний більярдний зал. Тут є чотири столи для російського більярду та ще два – для американського.

Також весело провести час на Плаю можна в боулінг-центрі. Для гри тут є шість доріжок. Важливо, що завдяки автоматичним бортикам діти також можуть насолоджуватись грою.

Для найменших відвідувачів тут є кінотеатр 5D, дискотека та дитячий центр, де працює няня. Важливо, що діти до 6 років можуть перебувати в ігровій кімнаті тільки в супроводі дорослого.

Спа-центри

Після активного відпочинку зазвичай хочеться відпочити душею і тілом, відновити фізичні сили та просто провести час у своє задоволення. І така можливість на гірськолижному курорті Плай є!

«Шафран»

Тут для гостей працює аж чотири поверхи суцільного задоволення! На першому  — є "мокра" зона: 25-метровий спортивний басейн з двома доріжками, 25-метровий розважальний басейн з гідромасажем, два джакузі та дитячий басейн з гіркою. На нульовому поверсі розташований банний комплекс з саунами та зонами відпочинку: російська баня, фінська сауна, римська парова сауна, інфрачервона сауна, «Душ вражень» та льодова кімната.

На другому поверсі є фреш-бар з освіжаючими напоями та з легким перекусом. На третьому — працює СПА-центр з гідрованнами та масажними кімнатами, а також спортивний зал.

«Карпатська ружа»

І ще одне місце, де ви зможете повністю перезавантажитись – «Карпатська Ружа». Тут є зони відпочинку, сінна кімната з запахом карпатських трав, 15-метровий басейн та джакузі, а також сауни: фінська, руська та римська.

Музей

А ще на гірськолижному курорті Плай є музей бойківської і гуцульської культур. Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, одяг і вишивка, твори образотворчого, народного та сакрального мистецтв.

Де поїсти

Екстремальне катання на схилах гір забирає багато сил. Звісно, як у підніжжя, так і на горі Плай, розташовані будиночки, де можна втамувати спрагу перед наступним спуском. Ціни не "кусаються". До прикладу, чай — від 20 гривень, вода — 20 гривень, глінтвей — 40 гривень.

Якщо ж ви захотіли ситно поїсти, то на території гірськолижного курорту є п’ять ресторанів. Відразу у підніжжя гори гостей зустрічає бістро «На схилі», за 200 метрів від комплексу є ресторан «Мотель Плай». У самому центрі комплексу Плай працює ще два ресторани – «Верховина» та «Полонина», також у центральній частині комплексу є еко ресторан «У господаря». А якщо трішки пройти, то можна відвідати ресторан «Карпатська ружа».

Ціни на проживання

Зручність гірськолижного курорту Плай у тому, що всі готелі розташовані поруч зі схилом гори. Ночівля обійдеться лижникам від 800 гривень задобу за двомісний номер у готелі. У приватних котеджах ціни нижчі — від 600 гривень. У селищах неподалік ціни ще нижче (від 400 гривень за двомісну кімнату).

Гід зимовими Карпатами: їдемо на лижі в Буковель

Последние новости