Небезпечні зв’язки: секс-туристів і заробітчан звинуватили в поширенні СНІДу у Львові

На Львівщині є близько 4,5 тисячі віл-інфікованих, це не дуже високий показник. Про це під час прес-конференції заявила директорка департаменту охорони здоров'я Львівської облдержадміністраці Ірина Микичак, пише .


Уникай грайливих туристів і заробітчан

За словами Микичак, на Львівщині дуже багато секс-туристів, які і привозять СНІД в область. Також неабияк "докладаються" заробітчани.

Як розповіла директорка Львівського регіонального Центру громадського здоров'я Мар'яна Служинська, основний шлях передачі СНІД на Львівщині зараз - статевий. На жаль, 70% хворих дізнаються про діагноз на пізній стадії. Тому дуже важливо вчасно звернутися до лікаря.

"Хто перебуває на терапії вже не передає інфекцію іншим", - зазначила Служинська.


Львівські чоловіки соромляться своїх інтимних зв'язків з чоловіками

Як розповіла голова представництва фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна, львів'яни соромляться здавати аналізи на СНІД у Львові. 

За її словами, львівські чоловіки, які мають секс з чоловіками, їздять здавати аналізи на СНІД у Київ, бо вдома не можуть в цьому зізнатися.

"Вони виглядають, як нормальні чоловіки, не ходять в пір'ях і стразах", - додала Лопатіна.


Скільки коштує експрес-тест на ВІЛ

За словами Лопатіної, у Києві на місяць приходить здавати аналіз на СНІД 300-500 людей, чимало з яких із Західної України.

Такий аналіз роблять близько 15 хвилин. Експрес-аналіз дуже популярний, хоча для деяких людей виснажливо чекати результату і чверть години.

"Виявлення СНІД серед тих, хто здає експрес-тест - 6%", - зазначила Лопатіна.

Для пацієнта експрес-тест безкоштовний. Для того, щоб підтвердити діагноз, його мають підтвердити два тести різних виробників.


Коли можна буде безкоштовно зробити тест у Львові

На вулиці Антоновича, 20 у Львові 23 листопада планують відкрити безкоштовний пункт тестування на ВІЛ. Заклад не буде схожим на звичайні лікарняні установи та буде ґрунтуватися на принципах дружності до усіх відвідувачів.

"Саме середовище буде дружнім, це один з наших принципів. Персонал посміхатиметься, ніхто не задаватиме зайвих питань, мовляв, як ти дійшов до такого життя… Сподіваємося, що люди почнуть довіряти і приходитимуть на тестування", – зазначила Лопатіна.

Консультація у пункті проводитиметься на принципах конфіденційності.

"В Україні зараз уникають підходів анонімності, натомість роблять акцент на  конфіденційності. Якщо людину не змогли переконати розкрити своє прізвище, ім’я, то у більшості випадків її буде важко залучити під медичний нагляд. Важливо, щоб консультанти її все-таки переконали…", – зазначила медичний директор Фундації АнтиСНІД-США в Україні Лариса Гетьман.

В Україні це буде другий пункт, який працюватиме за такою моделлю: перший у 2016 році відкрила в Києві. 

ДИВИСЬ ЩЕ:

У львівському дитсадку прокоментували випадок щодо шприца з ВІЛ інфекцією

У львівському дитсадку хлопчик вколовся шприцем з ВІЛ

У Львові з'явився пам’ятник померлим від СНІДу

Читайте всі новини на нашій сторінці в та в 

 

Последние новости