КАМ'ЯНИЦЯ КОРНЯКТА

КАМ'ЯНИЦЯ КОРНЯКТА фото

Палац Корнякта, також Королівська кам'яниця — пам'ятка ренесансної архітектури, що знаходиться у Львові на площі Ринок, 6.

Історія залишила нам два імені, пов’язані із спорудженням цієї кам’яниці - виноторговця Костянтина Корнякта, грека за походженням та архітектора італійця Петра Барбона. 

Костянтин Корнякт оселився у Львові в 1569 році. Прибув сюди із Молдавії, де розбагатів на оренді митниць та торгівлі вином. Був дуже освіченою людиною, знав декілька мов, мав зв’язки та знайомства у багатьох країнах Сходу. Король Польщі Сигізмунд ІІ Август запросив його на посаду особистого секретаря і у 1571 р. за певні заслуги дарував йому титул дворянства. У 1576 р. інший король Стефан Баторій підтвердив дворянство і спеціальним декретом дозволив Корняктові спорудити на пл. Ринок будинок із шістьма вікнами по фасаду. 

Корнякт купив на площі дві кам’яниці та одну з боку сучасної вул. Федорова і побудував на їх місці палаццо в стилі пізнього Ренесансу з прекрасним внутрішнім двориком, замкненим по периметру трьома рядами лоджій. Це єдине місце в нашій країні Італійське подвір’я ХVІ ст. 

Дата завершення будівництва - 1580 рік - висічена на порталі будинку від вул. І. Федорова.

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах