"ВОНА ВІЙНА" пост-документальна вистава

"ВОНА ВІЙНА" пост-документальна вистава за жіночими голосами

"ВОНА ВІЙНА" пост-документальна вистава за жіночими голосами фото: facebook.com/theatre.publicist

Командами театру “Публіцист” (Харків) та театру “Варта” (Львів) була створена вистава, на меті якої є документування та рефлексії жахіть війни, від якої постраждали українські жінки.

Вистава-роздум “ВОНА ВІЙНА” як форма актуалізації гендерного питання в умовах російсько-української війни та як спосіб інтерпретувати і пережити жахіття війни і внутрішні потрясіння жінок.

Ця вистава звучить голосами жінок, дівчат, які розказують про свої випробування у часи війни. Про еміграцію, нерівність, виклики, шляхи подолання психологічної кризи та відновлення моральної стійкості. Деякі з історій сформували архетипи, що відтворені на сцені, деякі залишилися живим голосом, що разом складає різнобарвний та суперечливий портрет сучасної української жінки.

Для збору документального матеріалу режисер та акторка опитували знайомих жінок дистанційно, ходили волонтерити на вокзал, де знайомилися з жінками-волонтерками, відвідували шелтери для біженців, зустрічались та записували їхні історії. З жіночих історій складалася п’єса, писалися діалоги та монологи, створювалися нові персонажі. Але на кожному етапі створення вистави головним правилом, яким керувалися автори була документальна правдивість.

Дане театралізоване дійство має соціально-психологічне значення для українського культурного фронту. Як війна впливає на гендерні упередження, засвоєні попередніми поколіннями і чи є в цьому загроза майбутньому?

Вистава створена у співпраці двох театрів. Театр «Публіцист» — відомий харківський незалежний театр з політичною та соціальною тематикою вистав. Театр «Варта» був створений у Львові під час війни митцями з різних міст України.

Вистава відбувається за підтримки Харківської державної академії дизайну та мистецтв (Худпром).

Режисер, дослідник, співавтор сценарію — Костянтин Васюков
Акторка, дослідниця, співавторка сценарію — Світлана Мельник
Сценографиня — Леся Стрельбіцька
Саунд-дизайнер — Володимир Понік

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ще в розділі Театри
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах