"Росте Древо". Виставка народного і декоративного мистецтва Наддніпрянщини XVII – XX ст.

"Росте Древо". Виставка народного і декоративного мистецтва Наддніпрянщини XVII – XX ст. - фото

Львів'ян запрошують до Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (вул. М. Драгоманова, 42) на виставку «Росте Древо», що має на меті цілісно представити народне та декоративне мистецтво Наддніпрянщини XVII – середини XX століття.

Відкриття виставки відбулося 13 березня.

За словами організаторів, під назвою «Росте древо» поєднано цінні та рідкісні експонати: давні гапти (окрайки), вибійку, кахлі, килими, вишиті та ткані рушники, плахти, сорочки, прикраси, мальоване дерево, керамічний посуд, іграшки, народні ікони та розписи. Мотив-символ «Дерево Життя» є головним формотворчим стержнем експозиції, і його наддніпрянці зображали на різноманітних ужиткових предметах, надаючи їм особливого значення.

Виставка є важливою і довгоочікуваною, оскільки у такому об’ємі і з таким наповненням рідкісними експонатами (понад 200!) народне мистецтво Київщини, Полтавщини, Черкащини та ін. регіонів давно не репрезентувалось у Львові, а деякі речі представлені вперше! Після тривалої перерви, належного підготування творів реставраторами і напрацювання ідей таке особливе і близьке нам мистецтво Великої України можна заново відкрити для себе або познайомитись з ним.

Основу експозиції становитимуть твори з музейної колекції, до формування якої свого часу долучились відомі вихідці з Наддніпрянщини та Галичини: Микола Біляшівський, Вадим Щербаківський, Володимир Пещанський та Михайло Бойчук, і завдяки їхньому вкладу, ми маємо змогу познайомитись з низкою артефактів XVII-XIX ст.

Також «Росте древо» залучає і удоступнює значну кількість виняткових експонатів з приватних збірок Львова, які є вагомою часткою культурної спадщини.

Виставка триватиме до 29 серпня
10.00-18.00 (крім понеділка, вівторка)

Вхід вільний.

Приєднуйтесь до соцмереж Vgorode.ua - Telegram, Viber, Instagram, Facebook

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах