У Львові до Дня матері відбулася святкова хода у вишиванках (фото)

У Львові до Дня матері відбулася святкова хода у вишиванках (фото)

Сьогодні, 10 травня, львівський осередок Союзу українок провів урочисту ходу. Святково вбрані, у вишиванках, союзянки зібралися біля Церкви святого Юрія і зі Святоюрської гори перейшли до пам’ятника Шевченку, де декламували вірші, вигукували "Слава Україні", повідомляє газета "День". Згодом перейшли до Театру Заньковецької – на святкову академію з нагоди 25-річчя відновлення діяльності Союзу українок в Україні.

За словами голови Львівського обласного відділу Союзу українок Ольги Пастушенко, Союз українок відновив діяльність 1990 року, а заборонили організацію 1939 року. Нагадаємо, що Союз українок – найбільша жіноча організація в Галичині, перейменована 1917 року з "Жіночої громади". Метою Союзу українок була активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо. Союз українок своєю працею виховав новий тип української громадянки, а тим самим зміцнив і поглибив українську свідомість. У статуті теперішньої Всеукраїнської жіночої громадсько-просвітницької організації "Союз Українок" зазначено, що вона є "… спадкоємницею демократичних традицій СУ, що діяв в Україні з 1917 року".

Щодо Дня матері, то це – міжнародне свято. В Україні відзначається з 2000 року у другу неділю травня.

Вперше офіційно встановлене Конгресом США 101 рік тому – 8 травня 1914-го. Слідом за США другу неділю травня оголосили святом мами 23 країни (в тому числі – Бахрейн, Гонконг, Індія, Малайзія, Мексика, Нікарагуа, Об'єднані Арабські Емірати, Оман, Пакистан, Катар, Саудівська Аравія, Сингапур, Австралія та Україна). Ще 30 країн вшановують неньок в інший час року.

 

Львів у новинах

У Львові відкрили новий 25-метровий плавальний басейн

У Львові підвищили вартість проїзду у маршрутках

Як у Львові відзначатимуть День кельнера