У Львові відбудеться масштабна локація сучасного мистецтва Urban Exploration Art Center

фото: Сергія Криниці

фото: Сергія Криниці

Дозвілля та їжа
12 травня 2015 12:29

Наймасштабніша локація сучасного мистецтва на Західній Україні Urban Exploration запрацює у Львові 5 червня. Діятиме арт-цент упродовж усього літа у п’ятниці та суботи. Мета заходу – на демократичних засадах надати слово кожному митцю, який має що сказати суспільству, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

Організатори позиціонують Urban Exploration Art Center як місце комунікації та народження ідей.

Кожен, хто відвідує цей простір, одночасно і створює його: говорить напряму з художниками, бере участь в майстернях, вільно висловлює власну думку.

Усе літо арт-центр діятиме на Фабриці повидла – найстарішому індустріальному об’єкті Львова. Таким чином організатори прагнуть привернути увагу української спільноти до можливості актуалізувати занедбані простори, і проведення фестивалю впродовж літа – це своєрідна маніфестація: творити неймовірні речі можна лише власними зусиллями.

Організатори мають на меті зібрати усі творчі групи України в одній локації для спільнотворення та активного діалогу з громадою, адже вірять – лише масштабні комунікація, дискусія та співпраця сприяють народженню ідей та консенсусу, що так потрібний сучасному суспільству.

Торік у форматі фестивалю діяли виставки сучасного мистецтва та фотографій, тут презентували провокаційні театральні постановки, музичні концерти та майстер-класи для відвідувачів. Найбільш яскравою стала виставка екстремальної фотографії від Владислава Возняка, Григорія Кириленка (Mustang Wanted) та Віталія Раскалова. Вистава-хедлайнер – "Сніданок з ворогом" від Черкаського академічного музично-драматичного театру.

Цього ж разу планують додати літературну сцену, на якій відбудеться поетичний слем між перекладачами таких авторів як Patrick Roche, Ollie Schminkey, Sam Cook, Dylan Garity та Neil Hilborn. Гості арт-центру зможуть відвідати веломайстерню, ярмарок handmade та fashion-покази.

Першим резидентом арт-центру стане молодий львівський художник Лесь Панчишин. Київські партнери заходу з International Architectural Festival CANactions допоможуть у розробці ідей щодо відновлення Фабрики повидла власними силами. В арт-центрі відбудуться презентації найпрогресивніших фестивалів: першого в Україні фестивалю ілюстрації Illustrations fest, а також львівської платформи медіамитецтв M[cube], що організує унікальний показ короткометражних фільмів.

Цьогоріч серед учасників будуть резиденти арт-центру, самостійні автори, творчі об’єднання Львова та мистецькі делегації, яких очікують з усієї країни.

Експозиції візуального мистецтва – головна складова Urban Exploration центру цього року. Учасників не обмежують жанрами – організатори чекають на виклик та експеримент, бо тільки так, на їхню думку, народжуються нові сенси.

"Ми прагнемо, щоб експозиція UEL відображала сучасність, в якій ми живемо, стала приводом для суспільної рефлексії над викликами, що стоять перед державою та нашим поколінням", – зазначають організатори.

Кожного тижня глядачам обіцяють нову виставку або майстер-класи.

Керівник проекту – Анаід Агаджанова – культурний менеджер з 8-річним досвідом роботи. На її рахунку – 55 фестивалів, зокрема Jazz koktebel, "Захід", У.рок, Гогольфест тощо.

"UEL – це зріз моєї діяльності за всі вісім років роботи. На першому фестивалі були митці з усіх заходів, з якими я мала справу чи працювала раніше. Створення арт-центру – це моя спроба довести одну просту річ – все залежить від нас", – відзначає Анаід Агаджанова.

Львів у новинах:

До Львова на фестиваль "Leopolis Grand Prix" з'їдуться власники ретро-авто з Європи

На наступні вихідні львів'ян запрошують на "Парк-пікнік"

Як у Львові відзначатимуть День кельнера

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах