Фото взято з сайту yaremche3000.wordpress.com
Це цікавий, короткотривалий і не потребуючий значних затрат маршрут для любителів активного відпочинку. Пропонуємо "пройтись" стежками опришків і довідатись більше про Скелі Довбуша.
Читати також: Туристический гид по Дрогобычу: куда сходить, что посмотреть
Розташування: Скелі Довбуша знаходяться на межі Львівської та Івано-Франківської областей: в районі села Бубнище Франківської області та села Труханів Львівської області (залежить від того з якої сторони добиратись).
Що подивитись: Скелі Довбуша — це скельно-печерний комплекс, унікальна пам'ятка історії та природи. Вони лежать на висоті 668 м над рівнем моря, тому віддавна полюбилась скелелазам.
За переказами, у XVII–XVIII століттях тут таборували опришки, які використовували печери під сховище. Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель та каменів, що нагадують дивовижних істот, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.
Вивчивши вибиті в каменях печери, зруби, пази, східці, вчені дійшли висновку, що скелі використовувалися людьми, які жили тут у Х столітті, під помешкання та в ролі фортеці. Печерні приміщення мають чіткі геометричні форми, правильні пропорції, рівні поверхні вертикальних стін, досить точну прямокутність, чисту обробку стелі. У X–XII століттях тут існувало язичницьке святилище — палеообсерваторія.
Чи не кожна зі скель здавна мала свою назву. Чому саме таку – ніхто не знає. Багато з них продиктовані самою формою каміння, інші навіяні містичними переказами. Дуже незвично виглядає сіра скеля "Книжка" заввишки в два людські зрости, яка нагадує за формою відкриту книгу. Та найбільш чудернацькі виникли вже у наші дні: "Поцілунок собаки-барабаки:, "Майн Кампф", "Шлях самурая", "Корчма при дорозі", "Політ над гніздом зозулі", "Лісоповал", "Валіза Сальвадора Далі".
Та чи не найцікавішим місцем комплексу є так званий Замок. Це печерний комплекс у північній частині Основного масиву. Із трьох сторін окреслений скелями, наче стінами, а з четвертої – захищений оборонним валом. Неподалік простежуються обриси своєрідних кімнат, які служили досить комфортним місцем для відпочинку, адже взимку тут не дуже холодно, а влітку приємно прохолодно. Навіть свій ставок мали ті, хто мешкали тут. Що саме тут було розміщено – точно не відомо. Та дослідники притримуються думки, що за княжих часів знаходилась справжня оборонна фортеця.
Повправлявшись на скелях, які ще пам’ятають Олексу Довбуша, можна спустились в село, де за кілька метрів від роздоріжжя знаходиться водоспад Сукіль.
Читайте також: Весь Львов: гид туриста
Як дістатись: непоганий варіант – маршрутка Львів-Труханів до Труханова, потім пішки приблизно 40-60 хв. Трохи ближче можна під’їхати електричкою Львів-Трускавець до Стрия, або маршруткою Львів-Сколе до Стрия, потім автобусом, маршруткою, попуткою, або таксі до Болехова і, нарешті, автобусом, попуткою, або таксі до Бубнища та близько 30 хв. пішки. На авто – зі Львова по маршруту Львів-Стрий-Моршин-Болехів-Бубнище-Одинець . Це найшвидший і найзручніший спосіб. Заїхати можна під самі скелі заплативши при в’їзді в заповідну зону близько 5 грн з машини. Відстань від Львова близько 100 км. Координати GPS 49°2’40”N, 23°40’52”E.
Де зупинитись: Інфраструктура довкола заповідника досить розвинена. Поїсти і відпочити туристам пропонують гостинні колиби. А любителі пожити у наметі можуть зупинитись на місці централізованої стоянки, яка спеціально для цього обладнана.
Джерело: tvoemisto.tv.
Львів у новинах:
Трагічна загибель співака Владіслава Левицького: перші подробиці