На фестивалі в Карпатах заспівають Alyosha, DZIDZIO та АнтитілА

На фестивалі в Карпатах заспівають Alyosha, DZIDZIO та АнтитілА

Фото взято з сайтуscreenmedia.com.ua

Перлина Карпат – селище Славське – завжди приваблювало туристів. Влітку і взимку, на свята і в будні люди їдуть туди, аби відпочити,  вдосталь надихатися свіжого повітря, підкорити найвищі вершини Тростян і Погар, а також накупатись у гірських річках. 

18 – 19 липня Славське відзначатиме свій день народження. Вже п’ятий рік поспіль відзначення Дня Славського супроводжується фестивалем. Цей рік  –  не виняток. Розділити свято з улюбленим карпатським куточком запрошують усіх охочих, вхід вільний.

Читати також: "Файне місто", "Захід", "Бандерштат": фестивальне літо на Західній Україні

Організатори фестивалю обіцяють усім гостям музичну програму, цікаві майстер-класи та змогу ближче познайомитись із місцевим побутом.


Забави на всяк смак

Ведучими фестивалю будуть ведучий радіо “Львівська хвиля” Андрій Великий і ведуча “ТСН. Особливе” Соломія Вітвицька, яка, до речі, родом зі Славського. Зі слів організаторів, саме виконавці є родзинкою цьогорічного фестивалю. 

Зокрема, на гала-концерті заходу виступлять DZIDZIO, АнтитілА, Alyosha, Аркадій Войтюк, Наталка Карпа, вокаліст “Голосу країни – 5” Андрій Лучанко та інші. Співаки беруть у фестивалі участь безкоштовно, натомість мають змогу відпочити і намилуватися красою Карпат. Свої таланти також зможуть продемонструвати  місцеві виконавці. 

Читати також: Гарячий липень: які фестивалі відбудуться у Львові

“Гала-концерт щорічно збирає велику кількість людей. Цього року його програма ще цікавіша – свій новий альбом запрезентує гурт АнтитілА, вперше у Славському виступить фіналіст “Голосу країни – 5”, вихованець Святослава Вакарчука Андрій Лучанко, за якого вболівала вся Львівщина. Свою нову програму “Літо-літо” представить Наталка Карпа.

Також востаннє у цьому році публічно і так масштабно виступить DZIDZIO. Вперше у Славському почуємо гурт Pianо. Усі виконавці виступатимуть на безкоштовній основі, натомість місцеві жителі організують для них прожиття і відпочинок”, – зазначив співорганізатор і за сумісництвом ведучий свята Андрій Великий.

На фестивалі мав також виступити трагічно загиблий Владіслав Левицький.

Читати також: Весь Львов: гид туриста

Із його слів, гості заходу зможуть попрактикуватись у різних майстер-класах і позмагатися за звання кращого шашличника 2015 року. “Діятиме містечко майстрів народно-ужиткового мистецтва.

Усі зможуть взяти участь у майстер-класах. Також ми з організаторами довго мізкували, яку б то гастрономічну складову придумати для фестивалю. Проаналізували, що здебільшого люди їдуть до Славського на шашлик. Громада обере сім спеців по шашликах, які позмагаються за звання кращого шашличника 2015 року. Усе буде настільки красиво та автентично, що, повірте, дух захоплюватиме! Це варто побачити і відчути особисто! Завітайте, тим паче, вхід вільний!” – акцентує Андрій Великий. 

Щорічно фестиваль відвідує близько 20 тисяч туристів. Організатори певні: цього року їх  буде не менше. “Очікуємо плюс-мінус 20 тисяч людей (стільки було в минулі роки). Усе залежить від погоди. Якщо буде сухо і сонячно, то людей і більше може бути. Якщо ж падає дощ (а він у горах – не найприємніше, що може бути), то кількість відвідувачів значно зменшиться. Та все ж у 2015-ому очікуємо не менше 20 тисяч людей”, – зазначив “Пошті” Андрій Великий. 


Скільки ж років Славському?

З 2010-го аналогічні фестивалі до Дня Славського  відзначали 995-річчя і дальше карпатського містечка. Цьогорічні святкування спочатку були прив’язані до 1000-річчя з дня першої згадки про Славське, втім історичні неточності розділили громаду й акценти з цієї ювілейної дати довелося зняти. 

Як розповів “Пошті” Андрій Великий, суперечки навколо дати заснування селища міського типу не завадять фестивалити в мальовничому Славському. 

“Я не історик і не науковець, і вишукувати найправдивіші згадки про Славське – не моє завдання. Дивує лише, чому невдоволені активісти запротестували проти святкування ювілею лише тепер. Адже від 2010-го фестивалі відзначали 995-ту, 996-ту і дальше річницю Славського. Ніхто цього не приховував. Про це щоразу виголошували зі сцени. Чому тоді не було жодних претензій до літочислення? Та дискутувати ми не збираємося. Це мають робити дослідники цього мальовничого карпатського регіону”, – каже Андрій Великий. 


Зробите дорогу – приїдемо у Славське!

Щоправда, доїхати до Славського не так легко. Просто страшенне бездоріжжя! Водії нарікають, що колеса відлітають від таких автошляхів.

“Наскільки обожнюю Карпати, настільки ненавиджу дорогу туди! До Славського їздимо із друзями часто, тому як ніхто знаю цю дорогу. Неодноразово доводиться вмикати “аварійку” та лагодити машину на узбіччі. Було б добре, щоб її таки зробили як належить або принаймні полатали частково”, – зазначив водій Дмитро. 

“Очільник Львівщини Олег Синютка хоче змінити статус депресивного  Сколівського району. Там слабке місце – дорога або, радше, бездоріжжя. Сподіваємося, Львівська ОДА посприяє і до Дня Славського дорогу таки залатають”, – зазначив Андрій Великий.

Як зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка, дорогу до Славського відремонтують, щоправда, до фестивалю не встигнуть, бо запланований капітальний ремонт, а не традиційний ямковий. Це допоможе утвердитися львівським Карпатам як потужне туристичне містечко.

“Поточний ремонт зробили ще навесні, а зараз мова  про те, щоб зробити справді добру дорогу. Все залежить від багатьох факторів, зокрема коштів. Якщо Кабінет Міністрів підтримає це рішення,  дорога буде вже скоро. Вважаю, що це містечко вартує уваги і хороших автошляхів. Найголовніше, що про Славське говорили та дискутували 1000 чи 500 років тому. Люди забули, що є такий курорт на Львівщині. Наше завдання  – привернути увагу до цього мальовничого куточка області!” – зазначив Олег Синютка. 

Джерело: lvivpost.net