Сьогодні у Львові святкують Вербну неділю: історія свята

Сьогодні у Львові святкують Вербну неділю: історія свята

фото з сайту galinfo.com.ua

Сьогодні християни східного обряду святкують Вербну неділю, інформує Львівський портал.

верба

Вербна неділя припадає за 7 днів до Великодня. Великий Тиждень, який ще називається Страсним, розпочинається Вербною неділею. Багатьма мовами світу вона називається Пальмовою неділею — з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в’їзду Господа Ісуса в Єрусалим. Однак на слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітіння верб, то пальмові гілки люди замінили вербними, які починають зеленіти і цвісти. У деяких місцевостях України Вербну неділю також називають Квітною.

У Вербну неділю християнами відзначається вхід Ісуса Христа у Єрусалим. За описами у Євангеліях народ зустрічає його як царя і кидає йому під ноги пальмові листки. У середньоморському регіоні пальми вважались знаком життя і перемоги, а у Ізраїлі символом незалежності та перемог ізраїльського царя за єврейською традицією є символом скромності царя і його ненасильницької влади.

День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: "Осанна Синові Давида!". Урочистий в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим описаний в усіх Євангеліях. Цій події всі вони надають особливого значення. Літургія Вербної неділі також згадує як радісні моменти процесії з пальмами так і про Страсті Господні. Цим церква підкреслює, що тріумф Христа і Його Жертва завжди нерозривно пов’язані. Процесія на початок Євхаристії має свою багатовікову традицію.

За традицією, у Вербну неділю українці б’ють одне одного вербою, примовляючи: "Не я б’ю, верба б’є, за тиждень – Великдень".

Львів у новинах:

Великдень в Гаю, Обливаний понеділок та парад: як Львів святкуватиме своє 760-річчя

Куди поїдуть відпочивати львів'яни на травневі свята та Великдень

Вихідні у Львові: концерти, кастинги та майстер-класи