У Львові стартують Дні науки: що буде цікавого

Новина - Дозвілля та їжа - У Львові стартують Дні науки: що буде цікавого

Новина - Дозвілля та їжа - У Львові стартують Дні науки: що буде цікавого

Дозвілля та їжа
13 травня 2016 10:31

Цих вихідних – 14-15 травня – у Львові у Державному природознавчому музеї НАН України втретє відбудуться Дні науки, повідомляє "Моя наука".

У суботу у дворику музею з 12.00 до 17.00 науковці презентуватимуть основні напрямки наукових досліджень в музеї – що вони досліджують, якими методами і чому це важливо для світової науки і суспільства. У дворику музею діятимуть наукові майстерні (ботаніки, зоології, палеонтології, екології ґрунтів та ентомології), в яких кожен матиме можливість на кілька хвилин відчути себе науковцем.

В Майстерні екології ґрунтів можна буде дізнатися, для чого і якими методами досліджують ґрунти, чому для ґрунту колір і форма його частинок такі важливі. Учасники самотужки визначатимуть деякі властивості ґрунтів. І, звичайно, відбудеться знайомство з деякими мешканцями ґрунтів, адже підземне життя таке різноманітне, а в чайній ложці ґрунту більше організмів, аніж людей на планеті. Ґрунти тісно пов’язані з організмами, які в них живуть і допомагають один одному підтримувати свій стан і оптимально функціонувати.

У Майстерні ботаніки вчитимуть розпізнавати і гербаризувати рослини. А також розповідатимуть, коли і навіщо почали створюватися гербарні колекції, про найбільші гербарії світу та України, зокрема, про один із найстаріших гербаріїв нашої країни – гербарій Державного природознавчого музею НАН України.

Майстерня палеонтології показуватиме, як виглядають скам’яніння та де їх знаходять, для чого і як науковці їх вивчають. Кожен матиме можливість потримати в руках інструменти палеонтолога і доторкнутися до живого минулого землі, а також подивитися дивних створінь, що жили колись.

Майстерня зоології привідкриє завісу "кухні" будь-якого природознавчого музею. Чи можливо визначити тварину за черепом? На які ознаки звертати увагу? Які видозміни зубних систем у ссавців пов’язані з пристосуваннями до різних об’єктів харчування та способом добування їжі? Кому ще, окрім людей, належить місто – хто з тварин та птахів є такими ж мешканцями міст як і ми?

Майстерня ентомології запрошує придивится уважніше до комах і повивчати їхнє надзвичайне різноманіття. Адже існує безліч різноманітних комах, таких як метелики, сонечка чи цвіркуни, які милують наше око своїм дивним строкатим забарвленням або ж тішать наше вухо залагодженою хоровою "піснею". Як стрекочуть цикади та як примудряється муха ходити вверх ногами по стелі? Як бджоли виготовляють мед та як створюється дивовижне забарвлення метеликів?

У неділю з 14.00 до 16.00 відбудуться демонстрації за участі Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, Academ Park Vernadskogo, Lezko, ArtPhoto Lviv.

Як виготовляли первісні знаряддя праці і зброю з кременю розкаже фахівець з експериментальної археології Віталій Ткач з м. Дубно.

Також відбудуться інші демонстрації, серед яких:

"Перші Люди". Розмальовування фарбами відвідувачів в стилі полінезійських і африканських племен.

"Перші Люди". Фотографування в "шкіряних накидках" і прикрасах первісних людей. Студія ArtPhoto Lviv фотографуватиме відвідувачів переодягаючи їх в "вбрання" давніх людей.

Виставка – ножів компанії Lezko, яка надасть на показ власні унікальні вироби з пресованого скла, що імітують стародавні ножі і зброю з кременю.

На лекціях (16.00 – 17.30) з вуст науковців можна буде дізнатись, якими ж насправді були первісні люди, в що загортали своє тіло і що залишили по собі:

16.00 – Микола Бандрівський "Доісторична людина на Західній Україні: від збиральництва до землеробства";

16.30 Іван Дудич "Мистецтво на зорі людства";

17.00 Любомир Кушлик "Мелодії мисливців з прадавніх часів (Демонстрація доісторичних музичнихінструментів)".

Львів у новинах:

У Львові готуються відзначити День кельнера

У Львові відкривається сезон сніданкових ярмарків

Де у Львові збираються обладнати безкоштовний Wi-Fi: локації

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах