Невідомий Львів: історія  Високого Замку

Невідомий Львів: історія Високого Замку

фото з сайту inmaps.info

Високий Замок це цілий комплекс пам’яток. Тут і парк “Високий замок”, який засновували у 1835 році, городище давньоруського міста Львова, грот і скульптури левів, і власне рештки Високого замку, який був збудований в 13 столітті під керівництвом Галицько-Волинського князя Лева на Замковій горі.

Парк “Високий замок” © LeNovator

Парк “Високий замок” © LeNovator

Усе місто – немов на долоні видно з Високого Замку. Аби підійнятись сюди потрібно подолати понад 123 метри вгору. Ця гора – штучний курган, який насипали у 1900 році львівські поляки на честь 300-ліття Люблінської унії. Засипали її півстоліття, а на Високому Замку встановили пам’ятний камінь, на якому було викарбовано напис “Вільні з вільними, рівні з рівними – Польща, Литва і Русь”

Рештки Високого замку © LeNovator

Доріжка на Високий замок © LeNovator

Донедавна під копцем Люблінської унії, тобто під Високим Замком, стояла фігура лева Лоренцовича. Фігуру понад 400 років тому пожертвувала місту родина Лоренцовичів, тоді він прикрашав стару львівську ратушу. У 1894 році лева перенесли до підніжжя гори з того часу він почав нещадно нищитись. Тепер скульптуру забрали до Львівського історичного музею, де її мають відреставрувати.

Джерело: prolviv.com

Львів у новинах:

ТОП-10 закладів Львова, де можна переглянути матчі ЄВРО-2016

Цікаве місто: ТОП подій літа у парках Львова

Парки Львова: 15 цікавих фактів